Geri Dön

‘Bodrum’u işbirliğiyle koruyacağız’

Bodrum Belediyesi Koruma Uygulama ve Denetim Bürosu (KUDEB) tarafından başlatılan Bodrum kültür envanteri çalışmasına Mimarlar Odası Bodrum Temsilciliği de destek verecek.

‘Bodrum’u işbirliğiyle koruyacağız’


Belediye Başkanı Ahmet Aras’ı ziyaret eden, Mimarlar Odası Başkanı Gamze Türk ve yönetim kurulu üyeleri, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ile yaptıkları görüşmede; küçük sanayi sitesi, taşınması gündeme gelen okullar, yeni planlanan çevre yolu ve kültür envanteri gibi hususların ele alındığını, bu konularda destek talep ettiklerini anlattı. Türk, “Bakan Ersoy bize merkezde bulunan Bodrum Sanayi Sitesi ve Torba için hazineden yer bulabildiğimiz takdirde, burayı tahsis edebileceğini söyledi. Ayrıca kazılar için ödenek ve fon da bulabileceğini belirtti. Bodrum Kalesi arşivinden yararlanma yönündeki isteğimize de olumlu yanıt aldık” diye konuştu. Dava konusu olan Sandıma Köyü için restorasyon projesi yaptıklarını anlatan Başkan Aras ise, Bodrum’un doğal ve arkeolojik SİT alanlarında turizm amaçlı tahsis yapılamayacağını, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ile konu hakkında görüş birliğine vardıklarını belirtti.

Yunan askerlerinden darp! Edirne'de tedavi edildiYunan hudut askerlerince Meriç Nehri'ndeki adacıkta darbedildiğini öne süren Mısır uyruklu düzensiz göçmen, Edirne'de tedavi edildi.
Annesi ölen keçiye köpek sahip çıktıBursa'da bir haftalıkken annesi ölen keçiye köpek sahip çıktı. Yavru keçi, köpeği emiyor.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber