Geri Dön

Bucalı gençlerin YKS başarısı

Buca Belediyesi Aziz Nesin Bilgi Eğitim Merkezi’yle üniversiteye ilk adımı atan öğrencileri ağırlayan Başkan Erhan Kılıç, geçmiş yıllardan deneyimlerini paylaştı

Bucalı gençlerin  YKS başarısı

Üniversiteye hazırlık sürecinde verdiği eğitim desteğiyle her yıl yüzlerce genci hayaline kavuşturan Buca Belediyesi Aziz Nesin Bilgi Eğitim Merkezi (BEM), 2020 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) sonuçlarına göre elde ettiği büyük başarıyla, öğrencilerini Türkiye’nin seçkin üniversitelerine yerleştirdi.
BEM’de başarı gösteren ilk 10 öğrenciyle Buca Belediyesi Kültür ve Sanat Merkezi’nde bir araya gelen Başkan Erhan Kılıç, gençlerden sınava hazırlık süreçleri, başarıları ve idealleri hakkında sohbet edip üniversite ve meslek hayatındaki tecrübelerini aktardı. Gençler ise BEM’in özellikle pandemi sürecinde uzaktan eğitim ve telefon danışmanlığı desteğinden duydukları mutluluğu dile getirdi. Başkan Kılıç keyifli sohbetin ardından gençleri tebrik edip, eğitim hayatlarına destek olmak amacıyla tablet bilgisayar hediye etti.
İşte gurur tablosu
BEM’de eğitim alan 240 öğrencinin 230’u, 170 puan barajını geçerek yüzde 95.83’lük başarı elde etti. Öğrencilerin 74’ü lisans, 41’i ise ön lisans programları kazandı. BEM öğrencilerinin tercih ettiği lisans programları arasında tıp fakültesi, hukuk fakültesi, diş hekimliği, yazılım mühendisliği, bilgisayar mühendisliği, makine mühendisliği, veterinerlik gibi bölümler ilk sırada yer alıyor.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber