Geri Dön

Buca’ya tarım kooperatifi

Buca Belediyesi, kırsal mahallelerde üretilen ürünlerin satılacağı Tarımsal Kalkınma Kooperatifi’ni kuruyor

Buca’ya tarım kooperatifi

Buca Belediyesi, kırsal kalkınma için Buca Tarımsal Kalkınma Kooperatifi’ni hayata geçiriyor. İlk etapta 10 üye ile yola çıkacak olan Buca Kooperatifiyle, kırsal kesimdeki Belenbaşı, Doğancılar, Karacaağaç, Kaynaklar ve Kırıklar mahallerinde üretilen ürünler pazarlanacak. Tarımsal ürünlerden el emeklerine, hayvancılık ürünlerinden ev eşyalarına kadar tamamen Buca markalı ürünler yer alacak.

‘Ürünlerimiz markalaşacak’

Projenin Buca için devrim niteliğinde olduğunu ifade eden Belediye Başkanı Erhan Kılıç, “Bucamızın bir zamanlar Türkiye’ye mal olmuş bir marka değeri var. Şimdi hemşerilerimizden aldığımız güçle, Buca markası küllerinden doğacak” dedi. Kooperatife, kadınlar ve gençler başta olmak üzere tüm üreten Bucalıları davet eden Kılıç, “Buca olarak birlikte üretip, bölüşeceğiz” diye konuştu.

Başakşehir İkitelli Şehir Hastanesinin yolunu Bakanlık yapacakUlaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, "Cumhurbaşkanı'mızın talimatıyla açılışı mayısa çekilen Başakşehir İkitelli Şehir Hastanesinin yolları Bakanlığımızca yapılacak" dedi.
Larissa Gacemer: Bacak için teşekkürlerEşi Burak Gacemer ile mutlu anlarını sık sık Instagram hesabında paylaşan Brezilyalı model Larissa Gacemer, bu kez hayranlarına şaşırtıcı bir video yayınladı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber