Geri Dön
EgeBüyük Altay 108 yaşında

Büyük Altay 108 yaşında

İzmir’in köklü kulüplerinden Altay, kuruluşunun 108. yıldönümünü Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen törenle kutladı. Spor adamı Kemal Zorlu, siyah beyazlıları sağduyuya davet etti, “Ne yazık ki yaşananlar, camianın duruşuna terstir” dedi

Büyük Altay 108 yaşında

İzmir’in köklü kulüplerinden Altay, kuruluşunun 108. yıl dönümünü Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen törenle kutladı. Siyah beyazlılar, Atatürk Anıtı’na çelenk koyduktan sonra ebediyete intikal eden Altaylılar için 1 dakikalık saygı duruşunda bulunup, bando eşliğinde İstiklal Marşı okudu. Törene, Başkan Özgür Ekmekçioğlu, Yüksek Divan Kurulu Başkanı Sabri Sevenoğlu, efsane futbolculardan Ayfer Elmastaşoğlu, Altyapı Teknik Sorumlusu Zafer Bilgetay, Altay Sosyal Dayanışma Derneği Başkanı Sidal Çandarlı, yönetim kurulu üyeleri, altyapı antrenör ve oyuncuları katıldı.
‘Birlik olalım’
108 yıldır şanla, şerefle bu ülkeye hizmet ederek, gençleri yetiştirerek bugüne kadar geldiğini dile getiren Başkan Özgür Ekmekçioğlu, “Altay’ımız sadece bir ağacın gövdesi değil, bu toprağa köklerini salmış asırlık bir çınardır. Süper Lig’de bir mücadele veriyoruz. Bu sene ihtiyacımız olan en büyük şey birlik ve beraberliğimiz olacaktır. Hepimize nice yıllar diliyorum” diye konuştu. Tören siyah beyazlıların Altay Marşı ile son buldu.
‘İzlenen yol yakışmadı’
Deneyimli Spor Adamı Kemal Zorlu, yıllarca yöneticilik yaptığı Altay Spor Kulübü’ndeki tartışmalar konusunda uyarılarda bulundu. Zorlu, “Altay Spor Kulübü’nde son günlerde yaşanan olaylar ve bunun neticesinde camiada ortaya çıkan gerginlik, son derece üzücüdür. Teknik Direktör Mustafa Denizli ile yolların ayrılmasında izlenen yol, ne yazık ki Altaylılık duruşuna yakışmamıştır. Gerilim, kaos ve kavga ortamının şu aşamada kulübe büyük zarar verceği açıktır. Herkesi sağduyuya davet ediyorum. Bu aşamada tek vücut olarak Altay’ımızın, büyük emeklerle çıktığı Süper Lig’de kalmasını sağlamamız gerekir” diye konuştu.