Geri Dön
EgeÇeşme’ye 3 milyon dolarlık yatırım

Çeşme’ye 3 milyon dolarlık yatırım

Pi Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Halim Aydın, Çeşme Ovacık’ta 3 milyon dolarlık yeni bir otel yatırımı yapacaklarını söyledi, “12 ay hizmet verecek. 2022 Haziran’da açmayı planlıyoruz” dedi

Çeşme’ye 3 milyon dolarlık yatırım

İzmirli Pi Yapı’nın Yönetim Kurulu Başkanı Halim Aydın, dünyanın gözde tatil merkezlerinden olan Çeşme’de 3 milyon dolarlık yeni bir otel yatırımı hazırlığı içinde olduklarını söyledi. Çeşme Ovacık’ta deniz ve Sakız Adası manzaralı özel bir butik otel inşaatına birkaç ay içinde başlayacakları bilgisini veren Aydın, bölgede bu konsepte sahip bir otel olmadığını belirtti, “Yılın 12 ayı boyunca keyifli zaman geçirmek için özel tasarlanan bu projenin mimarisi Turgut Çıkış’ın imzasını taşıyor. Huzur ve konforu ön planda tutan bir anlayışla hizmet verecek olan otelimizde hamam, spa, sauna restoran ve bar gibi hizmetleri bir arada sunacağız. Her odanın balkonunda yer alacak jakuzi ve şömine ile deniz manzarasının tadını kış aylarında da keyifli şekilde deneyimleyebileceksiniz. Projeye eylül gibi başlamayı düşünüyoruz. 2022’nin Haziran ayında da hizmet vermeye başlayacağız” dedi.
İlmek ilmek işledi
15 yaşında boyacı olarak başladığı meslekte şimdi bir inşaat firması sahibi olduğu için gururlu olduğunu kaydeden Halim Aydın bu başarısında eşi Neşe Aydın’ın önemli payı bulunduğunu ifade etti. Pi Yapı olarak sürekli yatırım ve proje geliştirmek için çalıştıklarını ifade eden Aydın, “Erzurum’da doğdum, İzmir’e gelerek 15 yaşında inşaat boyacılığıyla mesleğe başladım. Farklı şirketlerde ve şehirlerde yıllarca çalıştım. Çalışmayı çok severim, güneş doğmadan kalkarım. Yatak odamda güneş yüzü görmedim diyebilirim. Daha sonra firmaların taşeron inşaat işlerini yapmaya başladım. 2017 yılında Pi Yapı firmasını kurdum. İzmir ve Manisa da kurumsal büyük sanayi firmalarının fabrikalarının yapımını gerçekleştirdim. Şu anda Çeşme Ovacıkta Pi Toscana Evleri’nin yapımını sürdürüyorum. Ovacık’ta eski Alaçatı taş evlerinin konseptine sahip projemizde 3 adet villa bulunuyor. Konutlar önümüzdeki Haziran ayında tamamlanacak. Konutlar daha tamamlanmadan ilgi görmeye başladı. Çeşme bana göre çok önemli bir bölge Türkiye turizminin başkenti olmaya aday. Şehir dışından yoğun talep görüyor” diye konuştu. Firma olarak 100 kişilik bir aile olduklarını vurgulayan Aydın, yeni projeler için durmadan çalıştıklarını ve İzmir’de lüks bir site yatırımı yapmak için de hazırlıkları sürdürdüklerini sözlerine ekledi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler