Geri Dön

CHP dayanışmasında kadınların rolü çok

CHP Çeşme ilçe örgütünün düzenlediği “Birlik ve Dayanışma Gecesi ” Sheraton Oteli’nde yapıldı. Geceye CHP İzmir İl Başkanı Kemal Karataş, İl Genel Meclisi Grup Sözcüsü Hakkı Berksü, Belediye Başkanları Faik Tütüncüoğlu (Çeşme), Ertan Avkıran (Güzelbahçe), Muhittin Dalgıç (Alaçatı), Çeşme İlçe Başkanı Halil Saatli ve çoğunluğu kadın bine yakın partili katıldı.

CHP dayanışmasında kadınların rolü çok

Çeşme Belediye Başkanı Faik Tütüncüoğlu, “Elde ettiğimiz başarıda en büyük pay hanımlarımıza aittir. Ev ev dolaşıp çalışmalarımızı anlatıyorlar. Kadın kollarımızın desteğini hiç bir zaman yadsıyamayız” diye konuştu.
Alaçatı Belediye Başkanı Dalgıç ise şunları söyledi:
“Ülkemizin aydınlık yüzlerinin yer aldığı, batının bir ucunda yaşayan bizler daha şanslıyız. Ama maalesef uzun bir süredir iktidarda olan AKP hükümetinin uyguladığı ekonomik politikalar, işçimizi, memurumuzu, tarımdaki insanımızı ne duruma getirdiğini izliyoruz.
Bu yüzden hiç zaman yitirmeden hızlı bir çalışmaya girmek zorundayız. Önce belediyelerimizi alacağız, ülkemizdeki bütün belediyeleri alacağız. En ufak belediyeye kadar. Ondan sonra CHP iktidarında 85 yıl önce getirilen cumhuriyet devrimleri ve Atatürk ilkeleri doğrultusunda ülkemizi daha ileri noktalara getireceğiz.”

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber