Geri Dön

Çiğli, ‘Avrupa Spor Kenti’ ödülüne talip

Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü, kent tanınırlığını artırmak ve marka değerini yükseltmek amacıyla Avrupa Spor Kentleri Federasyonu’nun verdiği Avrupa Spor Kenti ödülünü kazanmak için bir buçuk yıllık sportif yatırımları ve gelecek planlamalarını online sunumla anlattı.

Çiğli, ‘Avrupa Spor Kenti’ ödülüne talip

Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü, kent tanınırlığını artırmak ve marka değerini yükseltmek amacıyla Avrupa Spor Kentleri Federasyonu’nun verdiği Avrupa Spor Kenti ödülünü kazanmak için bir buçuk yıllık sportif yatırımları ve gelecek planlamalarını online sunumla anlattı. Tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19 salgını dolayısıyla online olarak gerçekleştirilen sunum toplantısına merkezi Brüksel’de olan Avrupa Spor Kentleri Federasyonu Başkanı Francesco Lupatelli ve altı farklı Avrupa ülkesinden komite üyeleri katılım gösterdi. Açılış konuşmasını Başkan Utku Gümrükçü’nün yaptığı sunumda, Çiğli Belediyesi bürokratları ve eğitmenleri; sportif yatırımlardan faaliyette olan branşlara, kısa vadeli hedeflerden uzun soluklu planlamalara kadar birçok konuda detaylı bilgilendirmede bulundu.
‘Başarı kaçınılmaz’
Toplantının kapanış konuşmasını yapan Avrupa Spor Kentleri Federasyonu Başkanı Francesco Lupatelli, “Çiğli Belediyesi’nin yaptığı sportif yatırımlar dikkat çekici boyutta. Ödülün Çiğli’ye gitmesi noktasında pozitif düşünceler içerisindeyim” ifadeleriyle sözlerini tamamladı. Çiğli’yi yalnızca ülke içerisinde değil tüm dünyada tanınan ve örnek alınan bir kent haline getirmek amacıyla girişimlerini sürdürdüklerini ifade eden Başkan Gümrükçü, “Kentimize kazandırdığımız Avrupa Diploması ve Avrupa Konseyi Partner Kenti ödüllerinden sonra son olarak Avrupa Spor Kentleri Federasyonu’nun verdiği Avrupa Spor Kenti ödülü için sunumumuzu yaptık. Bir buçuk yıllık süreçteki sportif yatırımlarımızı ve gelecek planlarımızı jüri başkanına ve üyelerine anlattık. Sportif anlamda da Çiğlimizi uluslararası mecrada saygı duyulan kentlerinden birisi haline getirmek istiyoruz” dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber