Geri Dön
EgeÇocuklar gibi şen

Çocuklar gibi şen

23 Nisan coşkusu, Çeşme ve Ödemiş belediyelerinin rengarenk konvoylarıyla vatandaşın evine ulaştı. Sokaklar kırmızıya büründü

Çocuklar gibi şen

Çeşme Belediyesi Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 101. yılını büyük bir coşkuyla kutladı.Sokakların temizliğinde ve ilaçlanmasında kullanılan araçlar Atatürk posterleri ve Türk Bayraklarıyla süslendi. Çeşme Belediye Başkanı M. Ekrem Oran, eşi Nuriş Oran ve meclis üyeleriyle birlikte korteje açık bir araç üstünde katılarak kısıtlame nedeniyle evde olan vatandaşları selamladı. Çocuklara resim defteri, boyama kalemi, tohum kalemi ve Türk Bayrağı olan kırtasiye seti dağıtan Başkan Oran, “Çeşme’yi gelincik tarlasına çevirdik. Çocuklarımız bu coşkudan mahrum kalmasınlar diye evlerine giderek 23 Nisan’ı kutladık” diye konuştu.

‘Bizi ayıramazlar’

23 Nisan coşkusu Ödemiş’te sokak sokak, balkon balkon yaşandı. Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş, üstü açık araçlar ve belediye araçlarından oluşan konvoyla, marşlar eşliğinde Ödemişlilerin bayramını kutladı. Konuşmasını megafonla yapan Başkan Eriş, “Şartlar ne olursa olsun, yüreğimizde vatan, bayrak, Atatürk sevgisi olduğu sürece hiçbir güç bizi birbirimizden ayıramaz” dedi. Daha sonra saat 19.00’da tüm ilçe, hep bir ağızdan İstiklal Marşı okudu.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler