Geri Dön
EgeÇok sevdiği kedileri hatırası koruyor

Çok sevdiği kedileri hatırası koruyor

Karaburun’da kedilere olan sevgisiyle bilinen kanser nedeniyle 26 yaşında vefat eden Deniz Alganer’in hatırası, Cumhuriyet Meydanı’nda can dostlara ev sahipliği yapan tesiste yaşıyor

Çok sevdiği kedileri hatırası koruyor

Karaburun’da kedilere olan sevgisiyle bilinen ve kanser nedeniyle 26 yaşında vefat eden Deniz Alganer’in adı, Cumhuriyet Meydanı’ndaki kedi evine verildi.
Alganer’in ailesi, can dostları çok seven kızları için bir anı bırakmak istedi; Hayvan Hakları Federasyonu üyesi Karaburun Evsiz Canlılar İçin Derneği’ne ulaştı.
HAYTAP Basın Sözcüsü Şule Baylan’ın yönlendirmesiyle Alganer’in adını taşıyacak bir kedi evi yapılmasına karar verildi; Karaburun Belediyesi de, hızla yer tahsisi sağladı.
‘Rahat uyusun’
Alganer’in ailesi ve aile dostları tarafından yaptırılarak Karaburun Belediyesi’ne bağışlanan Kedi Evi, düzenlenen törenle hizmete açıldı. Programda konuşan Alganer’in annesi Mehlika Alganer, “Deniz çok iyi kalpli bir çocuktu. Alerjisi olmasına rağmen kedileri çok sever, sürekli onları besler ve onlarla zaman geçirirdi. Kediler de Deniz’i hiç yalnız bırakmaz, peşinden ayrılmazlardı” dedi. Derin bir üzüntü duyduğunu belirten Başkan İlkay Girgin Erdoğan da, belediye olarak sokak sakinlerinin korunması ve sağlıklı olmaları için her türlü çabayı sergilediklerini vurguladı, “Deniz’imiz huzurla uyusun. Bizler Karaburun’un can dostlarına her zaman sevgiyle sahip çıkacağız” diye konuştu.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler