Geri Dön
EgeDavutlar’a dört ayda 20 bin metrekare yol

Davutlar’a dört ayda 20 bin metrekare yol

Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel’in göreve gelmesinin ardından Aydın Büyükşehir ile yakalanan uyum ve işbirliği sayesinde Davutlar Mahallesi’nde esmeye başlayan değişim rüzgârı 2022 yılında da sürüyor.

Davutlar’a dört ayda 20 bin metrekare yol

Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından 2022 yılının ilk 4 ayında Gücün, Kavak, Şehit Erkan Başlık, Sezgin, Arapçı, Tütüncü, Yeşilova, Efeoğlu, Hazar, Mete, Çavuşoğlu, Yorulmaz, Altun sokaklar ile Fatih ve İstiklal caddelerine toplam 20 bin 209 metrekare kilit parke taşı döşendi. Belediye, yol bakım ve onarım ile bordür ve oluk imalatlarını da ihmal etmedi. İlgili kurumlarca elektrik, su, telefon ve internet hatlarının yenilendiği bölgelerde meydana gelen hasar ve bozulmalar ekipler tarafından anında giderildi. Bölgede ekiplerce 4 ayda 18 bin 200 metrekarede yol bakım çalışması gerçekleştirildi.
Davutlar Mahallesi’nde sürdürülen alt ve üst yapıyı yenileme çalışmaları tamamlandığında bölge toplam 250 bin metrekarelik yeni yola kavuşmuş olacak.
Başkan Ömer Günel, “Daha önce 2022 Davutlar Mahallesi’nin yılı olacak demiştik. Bu amaçla çalışmaya devam ediyoruz. Aydın Büyükşehir Belediyemiz ile iş birliği içerisinde Davutlar Mahallemizin eksiklerini tek tek tamamlayacağız. Bizim kaybedecek vaktimiz yok” ifadesinde bulundu.