Geri Dön
EgeDepremzede 2 yıl harç ödemeyecek

Depremzede 2 yıl harç ödemeyecek

Bayraklı Belediye Başkanı Sandal, “Mağdur vatandaşlarımız ve esnafımıza desteklerimizle ülkemizde örnek olduk” dedi

Depremzede 2 yıl  harç ödemeyecek

Bayraklı Belediyesi Meclisi’nde alınan kararla, 30 Ekim’de meydana gelen İzmir depreminde evleri yıkılan, orta veya ağır hasar alan vatandaşlardan bir defaya mahsus imar durum belgesi alınmayacak. Meclis toplantısında bir diğer önemli madde ise depremden etkilenen esnafla ilgili oldu. Bu kapsamda ilçe sınırları içinde işyerleri yıkılan, orta veya ağır hasar alan esnaf yeniden işyeri açması durumunda, 2 yıl içinde bir defa geçerli olmak üzere; işyeri açma ve çalışma, gayrisıhhi müessese ve diğer ücretleri ödemeyecek.
Başkan Serdar Sandal, “Yaralarımızı el birliğiyle sararak Türkiye’ye örnek olduk. Şimdi de depremden zarar gören, evlerinin imar durumuyla ilgili belge almak isteyen vatandaşlarımızdan alınan harçlarla ilgili bir maddeyle ilgili güzel bir karar aldık.
Bir defaya mahsus bu harcı vatandaşlarımızdan almayacağız. Ayrıca ticari faaliyetini sürdüren ancak binası yıkıldıktan sonra yeniden yapan esnafımızın da ruhsat ücretiyle ilgili yeni bir kararı meclisimizden geçirdik. Amacımız biraz da olsa rahatlamaları. Yeni karar esnafımıza hayırlı ve uğurlu olsun” diye konuştu.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler