Geri Dön

‘Dünyayla barışmak ülkemizi öne çıkarır’

Ege Genç İş İnsanları Derneği (EGİAD) online seminerlerine, Kadir Has Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü Öğretim Görevlisi, Dış Politika Uzmanı, Siyaset Bilimci ve Yazar Soli Özel ile devam etti.

‘Dünyayla barışmak ülkemizi öne çıkarır’

“Herşey eskisi gibi mi kalacak? Bambaşka mı olacak?” başlıklı seminerin açılışında konuşan EGİAD Başkanı Mustafa Aslan, “Virüs önlemleri, kişilerin gelirlerinde son yüzyılın en büyük düşüşüne neden olacak. Durum, 1929’daki Büyük Buhran’dan kötü olacak. Nakit yönetimi büyük bir önem taşıyor” dedi.
Üç kutuplu dünya düzenine değinen Özel ise, “Bu krizden çıkınca ABD, Çin birer kutup olacak. Umarım denge için AB üçüncü kutup olmayı başarır. İmalat sanayinin ne kadar önemli olduğu da anlaşıldı. Artık ihtiyaç maddelerinin temininde dışa bağımlı olmaktan kaçınılacak. Ülkemizin de dünya finans sistemleriyle barışık hareket etmesi de bizim için önemli fırsatlar yaratacaktır” diye konuştu.

Üsküdar'daki kilisenin kapısındaki haçı söken kişi gözaltına alındıİstanbul Üsküdar'da bulunan Surp Krikor Ermeni Kilisesi'nin giriş kapısı üzerinde bulunan Haç işaretini kıran Mazlum D. isimli 26 yaşındaki saldırgan, polisin 200 ayrı güvenlik kamera görüntüsünü incelemesiyle yakalanıp gözaltına alındı.13 km'lik bir yürüyüşle Kanlıca'dan geldiği Kuzguncuk'taki kilisenin dış kapısının üzerindeki Haç işaretini kırdığı tespit edilen ve çok sayıda suç kaydı olduğu öğrenilen saldırganın saldırı sonrası 7 km'lik bir yürüyüş daha yaparak evine gittiği tespit edildi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber