Geri Dön
EgeEngeller kalkıyor

Engeller kalkıyor

Engellilerin yaşamlarını daha rahat bir şekilde sürdürebilmeleri için çalışmalarına devam eden Kuşadası Belediyesi, yaklaşan yaz sezonu öncesinde kentteki plajlarda bulunan 5 engelli rampasının bakım ve onarım işlemlerini tamamladı.

Engeller kalkıyor

Engellilerin yaşamlarını daha rahat bir şekilde sürdürebilmeleri için çalışmalarına devam eden Kuşadası Belediyesi, yaklaşan yaz sezonu öncesinde kentteki plajlarda bulunan 5 engelli rampasının bakım ve onarım işlemlerini tamamladı. Fiziki engelli bulunan vatandaşların denize daha rahat girip çıkmalarını sağlayan rampalar, 17 Mayıs’ta sona erecek tam kapanmanın ardından kullanıma açılacak. Mavi bayrağa sahip dünyaca ünlü Kadınlar Denizi ile Türkmen Mahallesi’ndeki halk plajlarının ardından Kuştur plajı, Karaova Mahallesi’ndeki İdareciler Sitesi önündeki plaj ile Güzelçamlı Mahallesi sahilindeki plaja da engelli rampası yerleştirildi. Başkan Ömer Günel, hedeflerinin engelsiz bir kent yaratmak olduğunu söyledi.

Adagöl, yeni sezona hazır

Tam kapanma dönemini hizmette fırsata çeviren Kuşadası Belediyesi, Adagöl Mesire Alanı’nda gerçekleştirdiği yenileme çalışmalarında son rötuşları yapıyor. Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri tarafından 200 araçlık bir otoparkın inşasına başlandı. Çalışmalar, kaldırımlara begonit taşının döşenmesinin ardından çimlendirme ve aydınlatma sisteminin değiştirilmesiyle sona erecek.

Sağlıksız gıdaya geçit vermiyorlar

Halk sağlığını tehdit eden uygulamaların önüne geçmek amacıyla Kuşadası Belediyesi, 2021 yılının ilk 4 ayında unlu mamul üretimi yapan işletmelere yönelik 59 denetim gerçekleştirdi. Kontrollerde toplam 17 bin 108 liralık cezai işlem uygulandı. Saklama koşullarına uymayan 262 bin 784 kilog gıda maddesine el konuldu.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler