Geri Dön

‘EnTaksi, esnaf için bir bayram’

‘EnTaksi, esnaf için bir bayram’

İzmir Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Anık, EnTaksi uygulamasını anlattı.

İzmir Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Celil Anık, Radyo Trafik’te Esra Balkanlı’nın sorularını yanıtladı, İzmir’de EnTaksi uygulamasını anlattı. EnTaksi uygulamasının taksici esnafı için bir bayram olduğunu söyleyen Anık, sistemin ilk defa Türkiye’de esnafın kendi bünyesinde, belediyenin ve valiliğin destek verdiği bir proje olduğunun altını çizdi. Anık, “Bin 200 aracımıza EnTaksi uygulaması takıldı, 500 aracımız da sırada bekliyor. Mart ayının sonuna doğru tüm araçlarımıza takılacak” dedi. Araçların yüzde 10’una bir sensör takılacağından da bahseden Anık, “İzmir’de dolaşan taksiler kentin yollarıyla ilgili raporlama yapacak. Araçlardaki sensörlerle gaz salınımı ölçümü de yapılacak” diye konuştu. Anık, “Bu işten duraklar etkilenmeyecek. Duraklar atıl duruma düşmeyecek” dedi.

Bakan Koca sosyal medyadan duyurduSağlık Bakanı Fahrettin Koca, Marmara Üniversitesi Pendik Başıbüyük Eğitim ve Araştırma Hastanesinin hizmete açıldığını bildirdi.
Sıkıntıdan evde tek başına tavla oynadıMuğla'da yeni tip corona virüs (Kovid-19) tedbirleri dolayısıyla evinden çıkamayan 65 yaşındaki Şadi Durmaz'ın sosyal medyada paylaşılan tek başına tavla oynadığı anları gösteren görüntü ilgi çekti.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber