Geri Dön

Ergin, emekçinin haklarını ödüyor

Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin, seçin sürecinde verdiği ‘mali disiplin sağlayacağız’ sözünü tuttu, uzun yıllar önce emekli olup kıdem tazminatı alamayan emekçilerin de içerisinde bulunduğu 85 kişinin kıdem tazminatlarını ödedi.

Ergin, emekçinin haklarını ödüyor

Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin, seçin sürecinde verdiği ‘mali disiplin sağlayacağız’ sözünü tuttu, uzun yıllar önce emekli olup kıdem tazminatı alamayan emekçilerin de içerisinde bulunduğu 85 kişinin kıdem tazminatlarını ödedi. Kıdem tazminatı ve emekli ikramiyeleri için toplam 3 milyon 266 bin lira ödenek kullanıldı. Başkan Ergin, göreve geldiği 11 ayda çalışanlarının maaşlarını günü gününe ödediklerini vurguladı, “Önce mali disiplin ve işçi alacakları demiştik. Sözümüzü tuttuk. Önceki dönemlerde emekli olup ikramiyelerini alamayan emekli emekçilerinin tüm kıdem tazminatı alacaklarını ödedik. Güle güle harcamalarını temenni ederim” diye konuştu.

Polis havadan helikopterle uyardı: Evde kal AdanaAdana'da polis, corona virüs salgını için alınan önlemler kapsamında, helikopterlerle vatandaşlara anons yaparak, "Kendi sağlığınız ve çevrenizdekilerin sağlığı için evinizde kalın. 65 yaş üstü ve 20 yaş altı vatandaşların sokağa çıkması yasaklanmıştır" uyarısında bulundu.
Deve şakası arkadaşının aklını başından aldıBirleşik Arap Emirlikleri'nde aç kalan develer yoldan geçen araçları durdurdu. Araçta bulunanlar ise develere ekmek verdi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber