Geri Dön
EgeEVKA-1, 25 yıldır planlama bekliyor

EVKA-1, 25 yıldır planlama bekliyor

AK Parti İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya, Buca’da gerçekleştirdiği programlarda esnaf, muhtarlar ve vatandaşla bir araya geldi.

EVKA-1, 25 yıldır planlama bekliyor

 İzmir’in her köşesinde mağdur vatandaşlar gördüklerini belirten Kaya, “CHP varsa plansızlık var. EVKA-1 bölgesinde 25 senedir yapılamayan planlamanın nedeni ortada. Hemşehrilerimizin, her türlü sosyal imkanı bulunan mahallelerde yaşama hayali var. Vatandaşa eziyet çektirmeyi bırakın. Bu bölgedeki planlamayı bir an önce gerçekleştirin” dedi. Buca’daki kamu yatırımlarından söz eden Kaya, ilçeye Hükümet Konağı, 304 yataklı Devlet Hastanesi, Halk Sağlığı Laboratuvarı, 70 ünitelik Diş Hastanesi ve içinde Sağlıklı Yaşam Merkezi, Aile Sağlığı Merkezi, Verem Savaş Birimi, AÇSAP, 112 Acil Müdahale Merkezi, İlçe Sağlık Müdürlüğü bulunan Sağlık Kampüsü kazandırdıklarını belirtti.
Buca’daki okul inşaatlarının da tüm hızıyla devam ettiğini sözlerine ekleyen Kaya, “Kozağaç Ortaokulu, Akşemsettin Ortaokulu, Ötüken Ortaokulu ve İsmet Yorgancılar Ortaokulu ocak ayında açılacak. Bir de özel eğitim okulu var. Toplamda 5 okul Buca’mıza hayırlı ve uğurlu olsun” diye konuştu.

bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler