Geri Dön
EgeFerhat Arıcan’a coşkulu karşılama

Ferhat Arıcan’a coşkulu karşılama

Tokyo’da düzenlenen 2020 Yaz Olimpiyat Oyunları’nda paralel bar kategorisinde bronz madalya kazanarak tarih yazan Milli cimnastikçi Ferhat Arıcan, İzmir’e ayak bastı. Ferhat’a düzenlenen törende Vali Yardımcısı Erhan Günay, İzmir Gençlik ve Spor İl Müdürü Murat Eskici, Göztepe Başkanı Mehmet Sepil, yöneticiler, sporcular ve taraftarlar hazır bulundu

Ferhat Arıcan’a coşkulu karşılama

Japonya’nın başkenti Tokyo’da düzenlenen 2020 Yaz Olimpiyat Oyunları’nda paralel bar kategorisinde bronz madalya kazanarak tarih yazan milli cimnastikçi Ferhat Arıcan, İzmir’de büyük bir coşkuyla karşılandı. Saat 09.00’da Adnan Menderes Havalimanı’na inen Ferhat’ı karşılama töreninde Vali Yardımcısı Erhan Günay, İzmir Gençlik ve Spor İl Müdürü Murat Eskici, Göztepe Başkanı Mehmet Sepil, yöneticiler, sporcular ve taraftarlar hazır bulundu.
‘Spor tarihimiz değişti’
Omuzlara alınan Arıcan, büyük bir gurur yaşadığını dile getirdi. Arıcan, “Gerçekten inanılmaz bir gurur yaşıyorum. Bu sadece cimnastikte değil Türk spor tarihinde bir başarı oldu. Başarı bir ekip işi. Bu madalya inşallah geleceğin yeni nesillerine umut ışığı olacak. Mükemmel karşılama için herkese çok teşekkür ediyoruz” diye konuştu.
Göztepe Başkanı Mehmet Sepil ise, “Bu olimpiyat bence amatör branşlarda tarihimizin değişeceği ilk olimpiyat oldu. Daha önce belli branşlarda başarı sağlıyorduk. Ancak bu olimpiyatlarda ilk defa cimnastikte önemli bir başarı elde ettik. Okçulukta da başarı sağladık. Bu sadece Ferhat’ın başarısı değil tüm ekibin başarısı. Tüm cimnastik ekibimiz İzmirli. Hepsi çok iyi yarıştı, finallere geldi. Ferhat gümüş madalyayı kıl payı farkla kaçırdı. Ferhat sadece cimnastikçi değil bir spor elçisi. Göztepe olarak amatör branşlarımızdan olimpiyatlara gençlerimizi göndermek en büyük misyonumuz. Kızımız Yasemin Ecem Anagöz okçulukta bizi temsil etti. Amatör branşlar beni en az futbol kadar heyecanlandırıyor” dedi.