Geri Dön

Fuar dayanışması

2. Güney Ege Evlilik Fuarı, Milas’taki tüm kurumların desteğiyle kapılarını açtı

Fuar dayanışması

2. Güney Ege Evlilik, Evlilik Hazırlıkları, Düğün, Çeyiz, Anne ve Bebek Fuarı Milas’ta, TARİŞ Fuar Alanı’ndaki etkiliğin açılış töreninde konuşan Belediye Başkanı Muhammet Tokat, fuarın Milas’ta kurumlar arası ortak akılla, dayanışma içinde hayata geçtiğini belirtti. Milas Kaymakamı Eren Arslan da, fuarlar kenti olma yolunda hızla ilerlediklerini ifade etti. Ekpoline Fuarcılık Yöneticisi Yavuz Hakbilir ise, “Fuarımıza bu yıl 70 firma katılıyor. Geçen yıl 46 bin olan ziyaretçi sayımızın da bu yıl iki katına çıkacağını tahmin ediyoruz” dedi.
Fuarı destekleyen kuruluşlardan Milas Ticaret ve Sanayi Odası da (MİTSO) stant açtı. MİTSO standında bir zamanlar gelinlerin çeyizleri arasında “olmazsa olmaz” sayılan Milas el halıları da sergileniyor. MİTSO Başkanı Reşit Özer “Milas’ın düğün ve çeyiz kültüründe Milas halılarının ayrı bir yeri ve önemi vardır. Köylerde genç kızlar kendi çeyizlik halılarını dokurlardı. Biz de günümüzün gelin adaylarına bu geleneği hatırlatmak için, coğrafi işaretini aldığımız Milas el halılarının sergilemesini yapıyoruz” diye konuştu.

Rusya'nın İdlib'e saldırılarında ölü ve yaralılar varRusya'ya ait savaş uçaklarının İdlib Gerginliği Azaltma Bölgesi'ne düzenlediği hava saldırılarında 3 sivil yaşamını yitirdi, en az 9 sivil yaralandı.
AK Parti Sözcüsü Çelik açıkladı!AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik milletvekilleriyle buluşma sonrası yaptığı açıklamada, "Cumhurbaşkanı kapsamlı bir değerlendirme yaptı" dedi. Darbe tartışmalarını da değerlendiren Çelik, "Cumhurbaşkanımızın değerlendirmesini aktarayım size... Bütün bu gündemlerin Türkiye'yi ana hedeflerinden saptırmaya yönelik. Darbe tartışması Türkiye için lüzumsuz bir gündemdir. Demokrasiye bağlı bütün kurumlarımız uyanıktır." dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber