Geri Dön
EgeHayaller lezzete dönüştü

Hayaller lezzete dönüştü

“Her şey hayal etmekle başlar” sloganıyla Pavlova’ya hayat veren, biri işin mutfağından diğer ikisi de farklı sektörlerden üç kadın girişimci pastacılığa duydukları aşkı İzmir’le paylaşıyor

Hayaller lezzete dönüştü

Funda İçingir, İpek Baysun, ve Dilek İldiz’in hayalleri Pavlova Bakery&Cake ile hayat buldu. Birbirinden lezzetli ve özel tatlarla, kariyerlerinde olduğu gibi yine başarıyı yakalayan kadınlar, “Bir tatlıya adını veren ünlü balerin Anne Matveyna Palova bize de ilham oldu. Narin, naif ve başarılı kadınların hikayesi, Pavlova Bakery&Cake’i yarattı” dedi. Ekip; markanın hikayesini, sevilen ürünlerini ve şubeleşme faaliyetlerini anlattı.

- Pavlova isminin hikayesinden bizlere bahseder misiniz?

Döneminin en önemli balerinlerinden Anna Matveyevna Pavlova, 1926 yılında Yeni Zelanda-Avustralya turnesine çıkar. Son derece önemli bir performans gösterir ve rivayete göre kaldığı otelin mutfak şefi kendisine çok özel bir tatlı yapar. Balerin kadar hafif, kırılgan ve narin bir tatlıdır…
Balerin hakkında ‘Dans etmiyor, adeta uçuyor’ denir. Balerinin bembeyaz tütüsünden etkilenen şef; enfes bir tatlı sunar ve bu tatlıya balerin Pavlova’nın adını verir. İşte böylesine narin, naif ve başarılı üç kadın girişimcinin hayallerine ortak olan bu hikayeden Pavlova Bakery&Cake doğdu. Biz üç girişimci kadın olarak, bu tatlıda olduğu gibi birbirinden lezzetli hikayeleri olan ürünler sunmak için yola çıktık.

- Üç kadın girişimci Pavlova’yı kurdunuz… Daha öncesinde girişimcilik ya da pastacılık deneyiminiz var mıydı, kuruluş nasıl oldu?

Ben Funda. Bu sektördeki 25’inci yılım.
Dilek, 20 yıldır sanayi sektöründe ve hala devam ediyor ama en büyük hayali pastane sektöründe olmakmış ve öyle de oldu. Halen hem sahibi olduğu fabrikayla ilgileniyor hem de pastanemizdeki işine devam ediyor.
İpek, pastaneden önce uzun yıllar aile şirketinde döküm işiyle uğraştı. Ardından da hayatına emlak alım-satımını ekleyip günümüze kadar devam ettirdi. Hepimiz geçmişte farklı disiplinlerden işlerle uğraştık. Pavlova birleştirici gücümüz oldu.

Hayaller lezzete dönüştü

‘Favorimiz çikolatalarımız’

- Hangi ürünlerle hizmet sunuyorsunuz?

Bir patisseride bulunabilecek her şey fazlasıyla mevcut. Pavlova’mız tüm İzmir’e hitap ediyor. Yaş pastalarımız, sütlü tatlılarımız, ev tipi tuzlu ve tatlı kurabiyelerimiz her daim, günün her saati müşterilerimizle buluşuyor. Şunu çok önemli görüyorum ki; çikolatalarımızı tamamen el yapımı olarak kendimiz üretiyoruz. Önemli diyorum çünkü çikolatacılık uzmanlık gerektiren bir alan. Ayrıca haftanın yedi günü de hizmet vermekteyiz.

- Mağazanız var mı yoksa online satış ile mi ilerliyorsunuz?

İzmir’in Bayraklı ilçesinde 100 kişi oturma kapasiteli 350 metrekare alanda hem misafirlerimizi ağırlıyor hem de dört aracımızla paket servis sağlıyoruz. Online mağazamızdan da satışlarımız var.

- Sizlerin favori ürünleri hangisi?

Benim favori ürünüm tabi ki Pavlova ve çikolata. Dilek’in favori ürünü yaş pasta ve çikolata. İpek’in favori ürünü ise dondurma ve çikolata, ki kendisi tam bir supangle aşığıdır. Üçümüzün zevkinde ortak nokta nefis çikolatalarımız...

- Şubeleşme hedefiniz var mı, 2022 hedefleriniz nelerdir?

2022 hedefimiz, bizi bugüne taşıyan tüm sevenlerimize vereceğimiz ikinci şube müjdesi olacaktır! Şu an ikinci şube için tüm çalışmalarımız devam etmekte.