Geri Dön
EgeHediye değil hayat verdi!

Hediye değil hayat verdi!

Düğün hazırlığı yaparken acil karaciğer nakli gereken babası için gönüllü donör olan Müge Karahitay en güzel hediyeyi verdi

Hediye değil hayat verdi!

İzmir’de düğün hazırlığı yaparken durumu ağırlaşan babası Cemal Karahitay için ameliyat masasına yatan İngilizce öğretmeni Müge Karahitay, en güzel Babalar Günü hediyesini verdi. Siroz teşhisi konulan baba Karahitay, büyük kızı Meral Dereli’nin doğumu ve küçük kıza Müge Karahitay’ın düğününden sonra nakil olmayı düşünüyordu. Zaman aleyhine işleyen Karahitay, bilinç kaybı yaşamaya ve öz bakımını yapamamaya başladı.
Ziyarete gelmişti
Karahitay, mart ayında üç gün yatıp tedavi gördüğü İzmir Kent Hastanesi’ne nakil için başvurdu. 19 Mayıs’ta ailesini ziyarete gelen Erzurum’un Tekman ilçesi Taşkesen Köyü Nurullah Saraç Ortaokulu’nda İngilizce öğretmenliği yapan Karahitay, gönüllü donör oldu. Babasının ameliyattan çıktıktan sonra öğrendiğini belirten Karahitay, “Babama bu Babalar Günü’nde hediye alamayacağım dedim. Cevabı ‘sen bana ömürlük hediye verdin, en güzelini verdin’ oldu” dedi.
Baba Karahitay da, “Kızım sayesinde sağlığıma kavuştum. Şimdi sırada iki kızımın mutluluklarını görmek, torunu kucaklamak var” diye konuştu. Kent Hastanesi Karaciğer Nakli ve Hepatobiliyer Cerrahi Bölümü Kurucu Başkanı Prof. Dr. Murat Kılıç ise, “Son dönemde özellikle karında su birikmesi, bilinç bulanıklığı ve karaciğer komasına giden hafıza kayıpları nedeniyle karaciğer nakli olması gerekiyordu. Sirozun yanı sıra karaciğeri besleyen damardaki tromboz (pıhtılaşmaya bağlı tıkanıklık) durumunu daha da ağırlaştırmıştı” ifadesini kullandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler