Geri Dön
EgeHukuki danışmanlık hizmeti sorunları başında çözüyor

Hukuki danışmanlık hizmeti sorunları başında çözüyor

Avukat Ali Can Bozkurt, firmaların alım satım, insan kaynakları, sözleşmeler ve diğer ticari faaliyetlerde bir sorun yaşamamaları için hukuk danışmanlığı hizmeti almasının önemli olduğunu söyledi.

Hukuki danışmanlık hizmeti sorunları başında çözüyor

İş ve ticaret hukuku konusunda uzman bir avukatın şirketin zarar görmeden bu süreçleri yürütebilmesine olanak tanıdığını belirten Bozkurt, “Mal alım-satım sözleşmesi hazırlanırken malın tam olarak niteliği, teslim tarihi, kalitesi ve fire oranları gibi unsurların açıkça kayıt altına alınması gerekir. Ayrıca sözleşme hazırlanırken örneğin hammadde ürün kalitesi özelliklerinin sağlanmaması durumunda ilgili düzenlemelerin ve caydırıcı maddelerin de eklenmesi firma lehine olacaktır” dedi.
Her alanda destek
Hukuki danışmanlık hizmetinin Yönetim Kurulu’nda alınan kararlarda ve ortaklar arasındaki bağlayıcı hükümlerin tesisi adına da fayda sağladığını dile getiren Bozkurt, ”Şirketlere kanunlar çerçevesinde yön gösteren avukatlar, firma içinde yaşanabilecek bazı anlaşmazlıkların ve sorunların da giderilmesine önemli rol oynar” diye konuştu.
Şirketleri ilgilendiren bir diğer konunun da işten çıkarmada yaşanan sıkıntılar oluğunu kaydeden Bozkurt, “İhtar takibi, işi sonlandırma kodu gibi basit gözüken konularda hatalar yapıldığı takdirde firmalar haklı da olsa tazminat ödemeyle karşı karşıya kalabiliyor” uyarısında bulundu.

bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler