Geri Dön

‘İş kurmak isteyenin önünü açıyoruz’

Karşıyaka Belediyesi, her geçen gün artan işsizlik sorununa çözüm üretmek, iş kurmak isteyenlere destek olmak ve kent ekonomisine doğrudan katkı sağlamak adına, KOSGEB işbirliğiyle ‘Uygulamalı Girişimcilik Projesi’ni sürdürüyor.

‘İş kurmak isteyenin önünü açıyoruz’

Projenin bu yılki ikinci etabı için, 2-13 Nisan tarihleri arasında Karşıyaka Belediyesi Strateji Geliştirme Müdürlüğü’ne başvuru yapılabilecek. Başvurular arasından mülakatla belirlenecek 30 kişi, 17-20 Nisan’da uygulamalı girişimcilik eğitimi alacak. Programı başarıyla tamamlayıp iş planı KOSGEB tarafından uygun bulunacak girişimciler, 50 bin lira hibe desteği almaya hak kazanacak. Ayrıca 100 bin lira faizsiz kredi imkanı sunulacak. Kadınlara ve engelli bireylere öncelik tanınan proje için, 399 43 44 numaralı telefondan da detaylı bilgi alınabilecek.

İstihdama katkı

İstihdama ve kent ekonomisine katkı sağlamak için çalıştıklarını belirten Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, “Ne yazık ki ülkemizde işsizlik sorunu her geçen gün artıyor. Bu nedenle istihdama yönelik projelere öncelik veriyor ve iş kurmak isteyen yurttaşlarımızın önünü açıyoruz” dedi. l İZMİR DHA

İran'daki deprem Van'ı vurduMerkez üssü İran'ın Hoy kenti olan 5.7 büyüklüğündeki sarsıntının Van'ın Saray ilçesine uzaklığı 28, Özalp ilçesine mesafesi ise 71 kilometre. Sarsıntı Van'ın yanı sıra Hakkari'de de yoğun şekilde hissedildi. Van'da bazı evler yıkıldı, ajanslar ilk fotoğrafları servis ediyor. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu meydana gelen depreme ilişkin, "Van'daki köylerde can kayıpları olduğu bilgisini aldık. 4'ü yetişkin 3'ü çocuk 7 vatandaşımızı kaybettik. Enkaz altında olanlar var" dedi.
23 Şubat 2020 Magazin Haberleri Bülteni23 Şubat 2020 Magazin Haberleri Bülteni

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber