Geri Dön
Egeİşlem hacmini en çok artıran borsa Akhisar

İşlem hacmini en çok artıran borsa Akhisar

TOBB’un 2021 yılı faaliyet raporuna göre Ege Bölgesi’ndeki 17 ticaret borsasında 93 milyar 419 milyon 56 bin 401,42 liralık tescil işlemi gerçekleştirildi.

İşlem hacmini en çok artıran borsa Akhisar

2021 yılı işlem hacmi, 2020 yılı işlem hacmine oranla yüzde 42.25 artış gösterdi. Akhisar Ticaret Borsası ise 2021 yılı işlem hacminde gösterdiği yüzde 106,32 oranındaki artış ile 17 borsa arasında listede ilk sırada yer aldı. Türkiye genelinde ise tüm ticaret borsaları arasında Şanlıurfa’dan sonra ikinci sırada yer aldı.
Üreticiye teşekkür
Elde edilen başarıların borsanın gerçekleştirdiği projeler ve ekip çalışmasının bir sonucu olduğunu söyleyen Akhisar Ticaret Borsası Başkanı Alper Alhat, “Başta zeytin ve zeytinyağı olmak üzere ilçemizin verimli topraklarında değerlenen her ürüne sahip çıkıyor; yetiştirilen tüm ürünlerimizi rekabetçi, bilgili ve bilinçli üreticilerimiz sayesinde küresel ölçekte en iyi şekilde tanıtmak için elimizden geleni yapıyoruz. Bu başarı gecesini gündüzüne katarak çalışan çiftçilerimiz, üreticilerimiz, iyi tarım uygulamalarımız, yurtiçi ve yurtdışında yaptığımız tanıtım çalışmalarımız ile Tarım İl Müdürlüğü’yle yapılan ortak projelerin bir ürünüdür” diye konuştu.
Zeytin destek bekliyor
Bu doğrultuda zeytin ve zeytinyağına verilen devlet desteklerinin artırılması gerektiğini sözlerine ekleyen, “Biz zeytin ve zeytinyağımızı kutulu, ambalajlı ve yüksek katma değerli ihraç edebilmek için tüm gücümüzle çalışmaya devam ediyoruz. Ancak daha fazla ihracat için bizlerde daha fazla destek bekliyoruz. Hem üretici, tüketici hem de devlet kazanır” ifadelerini kullandı.