Geri Dön
Egeİstismara ‘dur’ diyor

İstismara ‘dur’ diyor

Buca’da, Saadet Öğretmen Çocuk İstismarı ile Mücadele Derneği ile yapılan protokol kapsamında, etkinlikler gerçekleştirilecek

İstismara ‘dur’ diyor

Çocuk istismarına karşı verdiği mücadeleyle sembolleşen öğretmen Saadet Özkan’ın kurduğu, Saadet Öğretmen Çocuk İstismarı ile Mücadele Derneği (UCİM) ve Buca Belediyesi arasında protokol imzalandı. İstismara karşı farkındalığı tüm kente yayacaklarını belirten Belediye Başkanı Erhan Kılıç, “Çocuk istismarının önlenmesi konusunda hepimize istisnasız sorumlulukların düştüğüne inanıyoruz. Bu anlayışla belediye olarak böylesine kıymetli bir mücadele veren UCİM işbirliğiyle hemşehrilerimizin istismara karşı daha bilinçli olması için çalışmalar yapacağız. Buca’da mavi kelebeğin konmadığı yer bırakmayacağız. Çocuklarımız, bizim vatanımızdır. Vatanımıza da geleceğimize de sahip çıkarak, çocuklarımızı karanlık zihinlerden koruyacağız” diye konuştu.
Protokol kapsamında, mavi kelebekle sembolleşen çocuk istismarı ile mücadele alanında; eğitim, seminer, sempozyum, çalıştay gibi, farkındalığı artıracak etkinlikler gerçekleştirilecek.
Miniklere sunum
Öte yandan, Başkan Kılıç’ın minik konukları da vardı. Buca Tuğsavul İlkokulu’nun 3’üncü sınıf öğrencilerinden Elif Tulunay ve Muhammet Emir Karahan, Hayat Bilgisi dersinde aldıkları yerel yönetimlerle ilgili ödev kapsamında Başkan Kılıç’ı ziyaret edip, “Belediye başkanının görevleri, belediyenin hizmetleri, Buca için yapılacak çalışmalar” hakkında sorular sordu.
Belediyenin görevleri, çalışma ve yönetim şekliyle ilgili bilgiler veren Kılıç, elektronik sistem üzerinden Buca’nın yapısını ve yürütülecek çalışmaları anlattı. Buca’nın geleceği için ileriye dönük yeşil alanların artırıldığı, çarpık kentleşmenin ortadan kaldırıldığı bir kent için yürütülen imar planları hakkında bilgi verdi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler