Geri Dön
Ege'İzmir'in şanına yakışan bir stat oldu'

'İzmir'in şanına yakışan bir stat oldu'

Spor Toto Süper Lig’in tek İzmir temsilcisi Göztepe’nin mabedi Gürsel Aksel Stadı’nın resmi açılışı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla gerçekleştirildi. Göztepe Başkanı Mehmet Sepil, kulübün 95 yıllık tarihinde ilk kez kavuştuğu yeni statta maça davet ettiği Cumhurbaşkanı Erdoğan’a adının yazılı olduğu 35 numaralı sarı kırmızılı forma hediye etti, Erdoğan, “Stat İzmir’e çok yakıştı” dedi

'İzmir'in şanına yakışan bir stat oldu'

Spor Toto Süper Lig’deki İzmir temsilcisi Göztepe, 95 yılın ardından geçen yıl kavuştuğu Gürsel Aksel Stadı’nın resmi açılışını yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı akşam saatlerinde ağırladı. Eski Başbakan ve İzmir Milletvekili Binali Yıldırım, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, İzmir Milletvekillleri Alpay Özalan, Hamza Dağ, Mahmut Atilla Kaya, Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir ve İzmir Ticaret Odası Başkanı Mahmut Özgener’le birlikte 20 bin kapasiteli stada gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan, yeşil sahaya inip incelemelerde bulundu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Gürsel Aksel Stadı’ndan övgü ile bahsetti, “İzmir’in şanına yakışan bir stat oldu. Binali Bey’in ısrarlarıyla yapılmış bir stadyum. Şu pandemi belasından kurtulalım, orada bir jübile mi olur sembolik mi olur maç yapabiliriz. Vekaleten Alpay Özalan o işi götürür” ifadelerini kullandı.
‘Durmak yok, gollere devam’
Stadın zemininde de inceleme yapan Erdoğan, penaltı atışı yaptı; AK Parti İzmir Milletvekili ve eski milli futbolcu Alpay Özalan da kaleye geçti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, penaltı atışını gole çevirirken, ortaya renkli görüntüler çıktı. Erdoğan, penaltı atışlarının fotoğraflarını sosyal medya hesaplarından paylaştı, “Durmak yok, gollere devam” açıklamasında bulundu. Göztepe Başkanı Mehmet Sepil, kulübün 95 yıllık tarihinde ilk kez kavuştuğu yeni statta maça davet ettiği Cumhurbaşkanı Erdoğan’a adının yazılı olduğu 35 numaralı sarı kırmızılı forma hediye etti. Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu ise, Gürsel Aksel Stadı’nın dünyanın en güzel statlarından biri olarak aday gösterildiğini ifade etti. Kasapoğlu, “Başta Binali Yıldırım, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ve emeği olan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

İzmirin şanına yakışan bir stat oldu

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler