Geri Dön
EgeKalpler Elazığ’da

Kalpler Elazığ’da

Elazığ’da meydana gelen 6.8 büyüklüğündeki depremin ardından arama kurtarma ve enkaz kaldırma çalışmalarına ekiplerle destek olan Ege kentlerinin başlattığı seferberlik devam ediyor

Kalpler Elazığ’da

35 kişinin hayatını kaybettiği, sayısı 1000’i aşan vatandaşın da yaralandığı Elazığ depreminin yaralarını sarmak için çeşitli kampanyalar başlatan; İzmir, Manisa, Aydın ve Denizli belediyeleri, yardım kamyonlarını bölgeye uğurladı.

İzmir Büyükşehir Belediyesi; 500 battaniye, içinde zeytin, zeytinyağı, bal, pirinç olan 500 kuru gıda paketi, çocuklar için mont ve bot yüklü TIR’ı bölgeye gönderdi. Vatandaşın yardımlarını, Büyükşehir Belediyesi Yardımlar Şube Müdürlüğü-Laleli Mahallesi Menderes Caddesi No: 420 Buca (Eski Gürçeşme Huzurevi) adresine getirebileceğini belirten yetkililer, bağışlanacak ürün sayısının fazla olması halinde İzmirlilerin ev ve işyerlerinden malzemeleri alacaklarını dile getirdi. Ayrıntılı bilgiye 0 232 293 45 97 numaralı telefondan ulaşılabileceği belirtildi.

Büyük destek

Foça Belediyesi de; Yenifoça, Bağarası, Gerenköy, Kozbeyli ve Ilıpınar mahallelerinde yardım toplama noktaları oluşturdu. Yardımların yüklendiği TIR, Elazığ’a gönderildi.
Balçova Belediye Başkanı Fatma Çalkaya da sosyal medya hesaplarından yardım kampanyasını duyurusu yaptı. Bölgeye gönderilmek üzere; battaniye, çadır, çocuk ayakkabısı, kadın pedi, çocuk bezi gibi malzemelerin Balçova Belediyesi’nde kabul edileceği belirtildi.
Efes Selçuk Belediyesi tarafından yapılan yardım çağrısına da yoğun destek geldi.
Elazığ’daki gelişmeleri bölgeyle koordineli şekilde, yakından izlediklerini söyleyen Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu, mağdurların ihtiyaçlarını gidermek, yaralarını sarmak için her türlü hazırlığı yaptıklarını belirtti.
Yetkililerle iletişime geçip bölgede battaniye ihtiyacı olduğunu öğrenen Güzelbahçe Belediyesi Başkanı Mustafa İnce de vatandaşa çağrıda bulundu. Bugün saat 14.00’e kadar yardımları belediyeye beklediklerini belirten İnce, “Hızla Elazığ’a hareket edeceğiz” diye konuştu.

Öğrencilere de ulaşım desteği

Buca Belediyesi, afet bölgesine yardım için ilk etapta gıda, hijyen malzemesi ve bot yardımlarını yola çıkardı. Aynı zamanda Buca’dan memleketleri Elazığ ya da Malatya’ya gitmek isteyen öğrencilere ulaşım ücreti desteğinde bulunulacağını duyurdu. AFAD ile iletişime geçip ihtiyaçları öğrendiklerini belirten Başkan Erhan Kılıç, “İlk etapta gıda, bot, çocuk bezi ve hijyenik ped gibi yardımlar için bir aracı yola çıkarmaya hazır hale getirdik. İkinci ve üçüncü etap ihtiyaçları da takip ediyoruz. Bölgeye gitmek isteyen öğrencilerimiz de 0232 439 10 10’nolu telefondan bizimle iletişime geçilebilir” ifadelerini kullandı.

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler