Geri Dön

Karabağlar’da çocuklar yaşadı!

Karabağlar’da Uzundere Nasrettin Hoca Çocuk Bilim Teknoloji Kültür ve Sanat Merkezi’nin yapımı hızla sürüyor.

Karabağlar’da çocuklar yaşadı!

Karabağlar’da Uzundere Nasrettin Hoca Çocuk Bilim Teknoloji Kültür ve Sanat Merkezi’nin yapımı hızla sürüyor. Çalışmaları yerinde denetleyen Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu, projenin bölgenin çehresini değiştireceğini belirtti.
2 bin metrekarelik kapalı alanda sürdürülen, havalandırma, asansör, yalıtım gibi çalışmaları inceleyen Başkan Selvitopu, binanın renklendirilmesinde kullanılacak boyalarla ilgili olarak da bilgi aldı, “Çocuklarımız burayı çok sevecek. Özellikle öğrenciler, gruplar halinde burayı ziyaret edebilecek” dedi. Merkezin yanında Aqua Yaşam Yüzme Havuzları bulunduğunu, yakında Uzundere Gençlik Merkezi’nin yapımına da başlayacaklarını vurgulayan Selvitopu, Karabağlar’ı modern bir dokuya kavuşturduklarını söyledi.

İZKA da destek veriyor

Yapımına, İzmir Kalkınma Ajansı’nın da (İZKA) destek verdiği merkezde, çok işlevli salon, ofisler, interaktif atölyeler, çocuk kütüphanesi, okuma atölyesi, kafeterya, teras ve ebeveyn salonu bulunacak.

Avrupa'nın en büyük çevre projesi hayat buluyorTRAKYA'da kirliliği ile gündemde bulunan Ergene Nehri başta olmak üzere akarsuları kirlilikten kurtarıp, bölgeye hayat verecek Ergene Havzası Koruma Eylem Planı'nda çalışmalar sürüyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Avrupa'nın en büyük çevre projelerinden biri olduğunu belirttiği projeyle Trakya'da kirlilik ortadan kalkacak. Namık Kemal Üniversitesi Çorlu Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Lokman Hakan Tecer, "Türkiye ve Avrupa'nın en büyük derin deşarj projesi olan bu çalışma nihayete erdiğinde, Türkiye'nin ilk havza koruma projesi tamamlanmış olacak ve Ergene Nehri'ne evsel ve endüstriyel atık suların deşarjı önlenmiş olacak. Bir zaman sonra Ergene Nehri, sulama suyu kalitesine kavuşturulmuş olacaktır" dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber