Geri Dön

Kaybolan lezzetler canlanacak

Bünyesinde Makedonlardan Boşnaklara, Sinoplulardan Afyonlulara, Mardinlilerden Arnavutlara, Diyarbakırlılardan Karadenizlilere kadar birçok kültürü barındıran Gaziemir, Gastronomi Festivali ile kültürler buluşmasına sahne olacak.

Kaybolan lezzetler canlanacak

Bünyesinde Makedonlardan Boşnaklara, Sinoplulardan Afyonlulara, Mardinlilerden Arnavutlara, Diyarbakırlılardan Karadenizlilere kadar birçok kültürü barındıran Gaziemir, Gastronomi Festivali ile kültürler buluşmasına sahne olacak. Başkan Halil Arda, festivale destek verecek kurumların temsilcileriyle bir araya geldi, ilçenin çok kültürlülüğüne ve farklılıklarına vurgu yapmak istediklerini söyledi. Arda, “30 yıl önce annelerimizin yaptığı yemekler adeta yok oldu. Yemekler tornadan çıkmış gibi aynı olmaya başladı.
Amacımız öz değerlerimizi yaşatmak. Ayrıca kooperatifler için de alanlar belirledik. Kooperatifler bu alanda ürettikleri ürünleri halk ile buluşturabilecek. Etkinliğin sonunda festivalde hazırlanan yemeklerin tariflerini ve fotoğraflarını içeren Gaziemir Yemek Kitabı da oluşturulacak” dedi.

Corona günlerinde bu da oldu! Whatsapp'tan haberleşip camdan cama...Bursa'da corona virüs sebebiyle bir araya gelip toplanamayan kadınlar camdan cama gün yapıyor.
Magazin Haberleri Bülteni (30 Mart 2020)İşte magazin gündeminde öne çıkan başlıklar...

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber