Geri Dön
EgeKemeraltı’nda yeni bina hizmette

Kemeraltı’nda yeni bina hizmette

Tarihi Kemeraltı Esnaf Derneği’nin yeni hizmet binası İzmir Valisi Yavuz Köşger, Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ve Konak Belediye Başkanı Abdül Batur tarafından törenle hizmete açıldı.

Kemeraltı’nda yeni bina hizmette

 İzmir Tarihi Kemeraltı Esnaf Derneği Başkanı Semih Girgin, “İlkönce çuvaldızı kendimize batırdık” dedi, bundan sonra başlayacak olan altyapı çalışmalarında esnafın eğitimlerine ağırlık vereceklerini kaydetti. Girgin şunları vurguladı:
“Biz göreve geldiğimizde bir ricada bulunmuştuk, Kemeraltı’na ne yapılırsa yapılsın esnafın haberi olsun diye. Çünkü, ne yapılırsa yapılsın esnaf istemediği, inanmadığı sürece sürece işler yürümüyor. Sayın Valimiz, Kemeraltı için inanılmaz derecede kamu desteği sağladı. Biz STK olarak sorumluluklarımızı yerine getiriyoruz. Kemeraltı’nı 35 bölgeye böldük, 35 bölgeye de temsilcilikler verdik. Buradaki temsilci arkadaşlarımızla görüşüyoruz. Merkeze bağlı olarak tüm sorunlardan haberdar olup birlikte çözmeye çalışacağız.”
Kemeraltı’nın tarihi öneme sahip olduğunu kaydeden Vali Yavuz Selim Köşger, “Burası tarihi öneme sahip bir alan. İzmir’in tarihte oynadığı rolde önemli rolü olan Kemeraltı. İzmir, Anadolu’nun İzmir’e açılan kapısı Avurpa’nın da penceresi, İzmir’in kalbi de Kemeraltı. Burada çok dinamik, canlı bir ticari hayatı olmuş. Merkezi hükümet ve valilik olarak bize tanınan imkânlar çerçevesinde Kemeraltı’nın tarihi dokusunu ortaya çıkarmak için ciddi işler yapıyoruz, yapmaya da devam edeceğiz.”