Geri Dön
EgeKınık şehitlerini unutmadı!

Kınık şehitlerini unutmadı!

Kınık şehitlerini unutmadı!

13 Mayıs 2014’te Soma’da meydana gelen maden faciasında can veren 14 işçi için Kınık’ta mevlit okutuldu, yemek hayrı yapıldı.

13 Mayıs 2014’te Manisa’nın Soma ilçesinde meydana gelen maden faciasında yaşamını yitiren, Soma’ya komşu Kınık’tan 51 madenci için Ramazan Bayramı’nın ikinci gününde yemek hayrı yapıldı.

Ekmek parası için girdikleri madenden çıkamayan ve yakınlarını yasa boğan, Köseler Mahallesi’nden 14 işçi, ölümlerinin 5. yılında gözyaşlarıyla anıldı. Şehit yakınları, her yıl merhum madenciler için yaptıkları yemek hayrını bu yıl bayramın ikinci gününde yaptı.

Hayra, Kınık Kaymakamı Mustafa Ergün, Kınık Belediye Başkanı Sadık Doğruer, Jandarma Komutanı Jandarma Başçavuş Oral Kaymak, AK Parti Kınık İlçe Başkanı Sami Mollaahmet, Kaymakamlık Yazı İşleri Müdürü Veli Kılıç, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı. Köseler Camii’nde öğle namazı öncesi okunan mevlidin ardından mahalle meydanında kurulan masalarda konuklara çorba, güveç, nohut, bulgur pilavı, cacık, makarna ve helvadan oluşan yemekler ikram edildi.

Kınık Belediye Başkanı Sadık Doğruer, facianın belediye başkanlığı görevine başladıktan 43 gün sonra meydana geldiğine dikkat çekti, şunları söyledi:

‘Bir daha yaşamayalım’

“İlçemizde derin bir üzüntü yaşadık. Şehit yakınlarımızın acısını paylaşmak ve hafifletmek için hep yanlarında olduk. Maden şehitlerimizin mezarlarını sık sık ziyaret edip onların ruhlarına dualar okuduk. Rabbim, bizlere bu tür acıları bir daha yaşatmasın. Şehitlerimize Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyoruz.”

Maden şehitlerini ölümlerinin 5. yılında andıklarını belirten Kınık Belediye Başkanı Sadık Doğruer, “Bu büyük acıyı, ben göreve başladıktan 43 gün sonra yaşamıştık. Şehit yakınlarımızın her zaman yanındayız” dedi.