Geri Dön

Konak, çiçek gibi oldu

Konak Belediyesi Kentsel Tasarım Müdürlüğü, salgın önlemleri nedeniyle sakin günler geçiren Alsancak’ta modern tasarımlarıyla dikkat çeken çiçek evlerini hayata geçirdi.

Konak, çiçek gibi oldu

Konak Belediyesi Kentsel Tasarım Müdürlüğü, salgın önlemleri nedeniyle sakin günler geçiren Alsancak’ta modern tasarımlarıyla dikkat çeken çiçek evlerini hayata geçirdi. Değişiklikle, çiçek satıcıları da daha güvenli ve rahat bir alışveriş ortamına kavuştu. Başkan Abdül Batur, pilot bölgede incelemelerde bulundu. Kıbrıs Şehitleri Caddesi’nin girişinde yer alan örnek çiçek standını inceleyen Başkan Batur, şehrin morale, çiçekçi esnafının da hak ettikleri konfor ve estetiği sağlayan stantlara ihtiyacı olduğunu belirtti, evlerin sayısının artacağını söyledi. Öte yandan belediye, salgın sürecinde sokağa çıkamayan 65 yaş ve üzeri vatandaşlar ile kronik rahatsızlığı bulunanlar için kapıda vergi ödeme hizmeti uygulamasını hayata geçirdi. Hafta içi mesai saatleri içinde yapılacak uygulamaya göre, 65 yaş ve üzeri vatandaşlar ile kronik rahatsızlığı bulunanların vergileri, kapılarında tahsil edilebilecek.

Türkiye'nin günlük corona virüs tablosu (27 Mayıs 2020)Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Türkiye'nin corona virüs tablosunu açıkladı. Türkiye'de son 24 saatte 1035 kişiye Kovid-19 tanısı konuldu, 34 kişi hayatını kaybetti, toplam vaka sayısı 159 bin 797, can kaybı 4 bin 431 oldu. Son 24 saatte 1286 kişinin daha iyileşmesiyle Kovid-19 tedavisi tamamlananların sayısı 122 bin 793 oldu.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber