Geri Dön
EgeKulüplere 30 milyon

Kulüplere 30 milyon

İZVAK çatısı altındaki profesyonel kulüplere 28 milyon liralık katkıda bulunan İzmir Büyükşehir Belediyesi, desteğini 30 milyon lirayla büyütüyor. Başkan Soyer, “Önemli miraslar olan kulüplerimize sahip çıkmak görevimiz” dedi

Kulüplere  30 milyon

İzmir’in tanıtımı için İzmir Spor Kulüpleri Birliği Vakfı (İZVAK) çatısı altındaki profesyonel kulüplere destek veren İzmir Büyükşehir Belediyesi, bu kulüplere yeni dönemde 30 milyon liralık daha katkı sağlama kararı aldı.
Kulüplerin son iki sezonda kentin tanıtımında önemli bir misyon üstlendiğinin altını çizen Büyükşehir Başkanı Tunç Soyer, “İzmir’i sadece ülkemizin değil, Avrupa’nın spor ve gençlik kenti yapma misyonunu çok önemsiyorum. Maratonİzmir başta olmak üzere düzenlediğimiz uluslararası, ulusal ve yerel organizasyonlar ile bir rotaya oturduk. İzmir özellikle plaj ve su sporlarında artık merkez konumuna yükseldi. Sadece spor değil tarım, sanat ve kültürde de İzmir farkını ortaya koyan projeleri birer birer hayata geçiriyoruz. Şimdi de İZVAK, kulüplerimiz ve İzmir’de sporla ilgili faaliyet gösteren ilgili tüm kurum ve STK’lar ile el ele verip kentimizin spor politikasını belirleyeceğiz” dedi.
İZVAK Başkanı Ali Erten, Soyer’e teşekkür etti, şu vurguları yaptı: “Kulüplerimiz, zorlu pandemi döneminin getirdiği ağır ekonomik koşullarda olağanüstü bir mücadele veriyor. Büyükşehir Belediyemizin sağlayacağı 30 milyon liralık reklam desteği, on binlerce çocuğumuza ve gencimize spor yaptırarak toplumsal görevlerini eksiksiz yerine getiren kulüplerimiz için çok değerli. Kulüplerimiz, İZVAK ve Büyükşehir Belediyesi, hazırladığımız eylem planı ile şehrimizin tanıtımına katkıda bulunacağız.”

Toplantıya, Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Genel Sekreter Yardımcısı Ertuğrul Tugay, Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanı Hakan Orhunbilge, İZVAK Başkanı Ali Erten, Göztepe ve İZVAK Başkan Vekili Talat Papatya, İZVAK Başkan Yardımcısı Fatih Tanfer, Altay Başkanı Özgür Ekmekçioğlu, Altınordu Başkanı Seyit Mehmet Özkan, Menemenspor Onursal Başkanı Tahir Şahin, Bucaspor1928 Asbaşkanı Mehmet Sevinç, Karşıyaka Başkanı Turgay Büyükkarcı, Bergama Belediyespor Başkan Vekili Şerif Topal ve İzmirspor Başkanı Nedim Topaloğlu katıldı.