Geri Dön

Kurtuluş gününde bağış konseri

İzmirlilerin gurur günü olan 9 Eylül, bugün birçok etkinlikle kutlanıyor.

Kurtuluş gününde bağış konseri

Kentin işgalinden kurtuluşunun 97. yıldönümü etkinlikleri, sabah saat 09.00’da Zafer Yürüyüşü ile başlıyor. Basmane Karakolu önünden başlayıp, Cumhuriyet Meydanı’nda son bulacak olan yürüyüşte 350 metrelik dev Türk Bayrağı taşınacak. Saat 17.30’da da Türk Yıldızları ve Solo Türk’ün gösterisi yeri göğü inletecek.

Bir günlüğüne giriş 10 lira

Saat 18.30’da Kültürpark’taki konserde ise; Haluk Levent, Gazapizm, Anıl Piyancı, Serap Yağız, Niyazi Koyuncu, Oğuzhan Uğur, Halil Sezai, Gripin ve Hayko Cepkin, İzmir’de iki gün süren yangının yaralarını sarmak için sahne alacak. Konserler nedeniyle fuara girişler gün boyu 10 lira olacak. Gelir, yeşillendirme çalışmalarında kullanılacak.

İşte Yeni Zelanda Başbakanı Jacinda Ardern’in canlı yayında depreme yakalandığı anlar...Yeni Zelanda’nın başkenti Wellington yakınlarında 5,6 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. O anlarda Başbakan Jacinda Ardern, canlı yayınla bir televizyon programındaydı. Sarsıntı başlayınca sakinliğini koruyan başbakan, çevresini kontrol etti. Deprem bittikten sonra da yayına devam etti.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber