Geri Dön
EgeKuşadalı kadınlar öğrenciler için buluştu

Kuşadalı kadınlar öğrenciler için buluştu

Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel, eşi Duygu Gül Günel’le birlikte Kuşadası Katılımcı Kadın Hareketi Derneği tarafından üniversite öğrencilerine maddi destek sağlamak amacıyla düzenlenen kahvaltıya katıldı.

Kuşadalı kadınlar öğrenciler için buluştu

Dernek Başkanı Füsun Fidan, başarılı üniversite öğrencilerine her zaman destek olmaya devam edeceklerini belirtti. Fidan, kendilerini yalnız bırakmayan Günel çiftine teşekkür etti. Başkan Günel ise “Kuşadası Katılımcı Kadın Hareketi Derneği, benim için çok önemli. Çünkü Kuşadası’nda kadınlarımızın her alanda etkin bir rol alması için belediye başkan adaylığım sürecinde kuruldu. Ben bu tür sivil toplum kuruluşlarının iktidarı denetlediğine ve kimi zaman da iktidarda etkin roller üstlendiğine inanıyorum. Bu nedenle İlerleyen dönemde Kuşadalı kadınları kent yönetiminde belediye başkanı ve başkan yardımcısı olarak göreceğimizden eminim. Ayrıca öğrencilerimiz için çok anlamlı bir etkinlik düzenlediler” diye konuştu.

Sanayi esnafı istedi çalışma başladı

Kuşadası Belediyesi, önceki gün etkili olan sağanak yağmurdan dolayı sanayi sitesinde yaşanan aksaklıklara anında müdahale etti. Sağanak yağışın bölgede herhangi bir maddi hasar oluşturmadığı tespit edildi. Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler ise benzer aksaklıkların yaşanmaması için harekete geçti. Sanayi sitesinde geçtiğimiz aylarda yapımı tamamlanan alt ve üst yapı çalışmalarına ek olarak yağmur suyu tahliye mazgallarının imalatı başladı. Belediye Başkanı Ömer Günel’e sanayi sitesine verdiği önemden dolayı teşekkür eden Kuşadası Sanayi Sitesi Başkanı Azmi Tabak, sağanağın ardından Günel ile görüşüp yağmur suyu hattı ızgaralarına ilave yapılmasını istediklerini, çalışmaların hemen başladığını ifade etti.