Geri Dön

Manisa caddelerinde otoparklar ücretsiz!

Manisa Büyükşehir Belediyesi, cadde üzeri ücretli otopark uygulamasını Elektrikli Otobüs Projesi’ndeki yeni düzenlemeler nedeniyle bugün sonlandırıyor. Otoparklar artık ücretsiz

Manisa caddelerinde otoparklar ücretsiz!

Manisa Büyükşehir Belediyesi, kent merkezinde 2010 yılından itibaren uygulanan cadde üzeri ücretli otopark uygulamasını sonlandırıyor. Kent merkezindeki uygulamanın bugün sonlandırılacağı belirtildi. Manisa Büyükşehir Belediyesi Tüzel kişiliğine kavuşması ile de Şehzadeler ilçesi sınırlarında kalan bu alanlar yine Büyükşehir Belediye Meclisi’nin 20.05.2014 tarih ve 2014/105 sayılı kararı ile işletilmek üzere BESOT A.Ş.’ye 3 yıllığına tahsis edilmişti. BESOT A.Ş. Kamu İhale Kanunu kapsamında bu alanları işletmek üzere MANPARK A.Ş.’ne kiralamıştı.

Manisa’nın Büyükşehir Belediyesi olması ile birlikte 5216 sayılı kanunun 9’uncu maddesi gereği kurulan UKOME Genel Kurulunun 05.02.2016 tarih ve 2016/01 sayılı kararı ile ücretli cadde üzeri otopark uygulaması getirdi. Şehir içindeki araç sirkülasyonunun azaltılması ve uzun süreli parklanmanın önlenmesine yönelik kısmi etkisi ve katkısının bulunması, cadde üzeri park uygulamasının bulunduğu bölgelerde aykırı olarak şekilde ikinci sıra parklanmanın artması şehir içi trafiğini olumsuz yönde etkiledi. Cadde üzeri otopark olarak bilinen bazı bölgelerde bu yıl içinde faaliyete geçirilmesi planan Elektrikli Otobüs Projesi kapsamında birçok cadde, bulvar ve sokakta düzenlemeye gidilmesinden dolayı cadde üzeri ücretli otopark uygulaması bugün sonlandırılacak.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber