Geri Dön

Milaslı yedi kadın güçlerini birleştirdi

Üreten kadınlar, S.S Milas Anatolie Kadın Girişim, Üretim ve İşletme Kooperatifi çatısı altında buluşacak

Milaslı yedi kadın güçlerini birleştirdi

Kentin değerlerini ön plana çıkartma, kadınları üretime dahil etme hedefiyle yola çıkan Berrin Naz, Feray Albasan, Zeynep Çınar, Nurgül Çöllüoğlu, Hatice Çimen Mutlukan, Ayşe Güzide Çereren ve Zeliha Arpazlı, S.S Milas Anatolie Kadın Girişim, Üretim ve İşletme Kooperatifi’ni kurdu. Yönetim olarak ilk ziyaretlerini Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat’a yapan kadınlar, hayata geçirmeyi planladıkları çalışmalar hakkında bilgi verdi. Çınar, ”Kadınlarımızı kooperatif çatısı altında toplayıp merkezdeki kadınların el ürünlerini ve ürettiklerini pazarlamayı, kaybolmaya yüz tutmuş el sanatlarını canlandırmayı ve girişimci kadınlar yaratmayı amaçladık” diye konuştu.
Milas’ta böylesine önemli bir kooperatifin kurulmasından duyduğu memnuniyeti dile getiren Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat ise, “Gereken katkı ve desteği sağlayacağız” dedi.

Minik Meryem, posteri önünde 'Atatürk, ne olur gel buraya gel' diye ağladıMersin'de, Bilek Güreşi Yarışması'nda halasını izlemek için spor salonuna giden Meryem Orbay (3), Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün posterinin önünde, "Atatürk, ne olur gel buraya gel" diyerek, ağladı. Anne Büşra Orbay, cep telefonu kamerasıyla kızını çekerken, sakinleştirmeye de çalıştı.
Magazin Haberleri Bülteni 21 Şubat 2020İşte magazin gündeminin öne çıkan gelişmeleri...

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber