Geri Dön
EgeMinik Duru için sahaya

Minik Duru için sahaya

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ’ın da yer alacağı şöhretler karması ile masterler milli karması, 14 Kasım’da SMA’lı Duru’ya destek için karşı karşıya gelecek.

Minik Duru için sahaya

Türk futbolunun eski isimleri, Spinal Müsküler Atrofi (SMA) Tip 1 hastası olan 5.5 yaşındaki Duru Meriç’in tedavisine destek olmak için İzmir’de bir araya gelecek. Omurilikteki motor sinir hücrelerini etkileyerek, yürüme, yemek yeme veya nefes alma yeteneğini ortadan kaldıran, ölümcül kas zayıflığıyla savaşan İzmir Bornovalı Duru’nun tedavisinde kullanılacak para için ailesinin sürdürdüğü kampanya da sürüyor.

Türkiye Masterler ve Veteranlar Futbol Federasyonu’nun 14 Kasım Pazar günü 13.00’te Gürsel Aksel Stadı’nda Duru için düzenleyeceği gösteri maçında masterler milli karması ile şöhretler karması karşılaşacak. Teknik direktörlüğünü, Altay’ı çalıştıran Mustafa Denizli’nin yapacağı şöhretler karmasında AK Parti Genel Başkan Yardımcısı İzmir Milletvekili Hamza Dağ, eski milli futbolcu ve Milletvekili Saffet Sancaklı, yine teknik direktörler Hamza Hamzaoğlu, Mehmet Özdilek, Bayram Bektaş, Ali Tandoğan, Yusuf Şimşek, Ümit Karan ile Ogün Temizkanoğlu, Hami Mandıralı, Okan Koç, İlhan Şahin ve Serdar Kulbilge forma giyecek.