Geri Dön

Müfredat yetersiz ailelere iş düşüyor

İzmir Sanayici ve İş İnsanları Derneği, başarılı gençlerin nasıl yetiştirileceğinin ipuçlarını panelle anlattı. Takım çalışması ve bilimsel bilginin önemi vurgulandı

Müfredat yetersiz ailelere iş düşüyor

İzmir Sanayici ve İş İnsanları Derneği (İZSİAD) “Geleceğin İş İnsanlarını Nasıl Yetiştirmeliyiz” paneli düzenledi. Gelecek nesillerin her anlamda daha iyi yetişebilmesinin bütün toplumun sorumluluğu olduğunu belirten İZSİAD Başkanı Hasan Küçükkurt, “Sağlıklı toplum düzeni için iyi eğitim şart ve ne yazık ki Türkiye’nin en önemli sorunlarının içinde eğitim de yer alıyor” diye konuştu. Panelde sunum yapan Elçin Tün Eğitim Kurumu Kurucusu Dr. Elçin Tün de şöyle konuştu:
İyi okuyucu olsunlar
“Okul sıralarındaki çocukların girdiği bütün sınavlar bireyselliği aşılıyor. Oysa ki okullar çocukları takım halinde çalıştırabilmeli. Çocuklarımız bu şekilde hayatta istedikleri noktalara gelebilir. Ben öğrencilerime zeki ve bilgili insanların iyi olmak zorunda olduklarından bahsediyorum. Müfredat gelişime açık zihinleri gereksiz bilgilerle dolduruyor ancak yalnızca iyi bir okyucu olarak iyi insan olabilirler. Bu yüzden aileler de çocuklarıyla ilgilenmeli. Çocuklarımız çok fazla bilimsel kitap okumalı bu onlara hayatta inanılacak tek gerçeğin bilim olduğunu gösterir.”
Çocuklara çok fazla imkan sağlamanın onları bağımlı bir birey haline getirdiğini sözlerine ekleyen Tün, “Aileler sıkıntılarına kadar konuşmalı ki çocuklar kendilerini birey olarak hissedebilsin. Yeri geldiği zaman çocuğun tek başına bir iş yapmasına da müsaade edin” dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber