Geri Dön

Muğla’da ziyaretçi iki katına çıktı

Türkiye’nin önemli turizm merkezlerinden Muğla’daki müze ve ören yerlerini ziyaret edenlerin sayısı, 2019’da bir önceki yıla göre yaklaşık iki kat arttı.

Muğla’da ziyaretçi iki katına çıktı

Türkiye’nin önemli turizm merkezlerinden Muğla’daki müze ve ören yerlerini ziyaret edenlerin sayısı, 2019’da bir önceki yıla göre yaklaşık iki kat arttı. Bodrum, Marmaris, Fethiye gibi doğal güzellikleriyle ünlü ilçelerinde milyonlarca turist ağırlayan Muğla, tarihi zenginlikleriyle de ön plana çıkıyor. Yerli ve yabancı ziyaretçilerin bölgelerine gösterdiği rağbetin her geçen yıl artığını belirten Vali Esengül Civelek, “Muğla’daki müze ve ören yerlerini geçen yıl 1 milyon 394 bin 436 kişi ziyaret etti. Önceki yıl ise bu sayı 690 bin 552 kişiydi” diye konuştu.
Kale Müze’si ilk sırada
Civelek, “Kale Müze” olarak da bilenen Marmaris Kalesi’ndeki müzenin, geçen yıl özellikle yabancı turistler tarafından en çok ziyaret edilen yerlerin başında geldiğini söyledi. 

Kubilay Gülbek ile 5 DakikaDHA Genel Müdürü Kubilay Gülbek tüm dünyayı etkisi altına alan corona virüsle alakalı değerlendirmelerde bulundu.
Cüneyt Özdemir'in Şeyma Subaşı'na verdiği cevap olay yarattıSosyal medya fenomeni Şeyma Subaşı, gazeteci Cüneyt Özdemir'in Youtube kanalına konuk oldu. Subaşı'nın İbiza daveti üzerine Özdemir, "Ben İbiza'ya gitmeye başladığımda sen lise 2'de felandın sanırım" dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber