Geri Dön
EgeMutlu ve gururluyuz

Mutlu ve gururluyuz

Üç dönem üstüste seçilerek toplam 13 yıldır doğduğu Güzelbahçe’ye hizmet eden Belediye Başkanı Mustafa İnce, “Daha çok projemiz ve yolumuz var. Bize olan inancı onurlandırmayı sürdüreceğiz” dedi

Mutlu ve gururluyuz

Güzelbahçe Belediye Başkanı Mustafa İnce, görevdeki 13 yılını değerlendirdi. Siyaset hayatı ve belediyecilik anlayışını, inanmak ve herkesi kucaklamak olarak özetleyen İnce, bu anlayışla şekillenen projelerle Güzelbahçe’de yaşamayı ayrıcalık haline getirdiklerini belirtti. Kendisine verdikleri destek için de ilçe halkına teşekkür eden İnce, şöyle konuştu:
“2009 seçimlerini iki kelimeyle özetleyecek olursak ‘Ateşten Gömlek’ en iyi betimleme olacaktır. Lakin, doğduğum ve doyduğum kente, partime, aileme ve kendime bir söz verdim. Bu gömlekte yanmayacaktı kimse. Yakmadım, yanmadım. Aklımız, bedenimiz, yüreğimiz ve ekibimiz ile bu ateşi söndürüp, kentin belediye başkanlığı gömleğini giydik. Memursuz, bilgisayarsız, dosyasız başladığımız belediyecilik serüveninde şimdi sayısız eserlerle devam etmekteyiz.

“Eksikler tamamlandı”

Mottomuz, inanmak oldu. Önce kendimize, sonra birbirimize inandık yol arkadaşlarımla. Seçimlerde rekorlar kırdık. Ama en önemlisi, Güzelbahçeli vatandaşlarımızı inandırdık. Peki nasıl inandırdık? Öncelikle, hiçbir inanca, kimliğe saygısızlık yapmadan, herkesi kucaklayarak. Camilerin temizliğinden, boyasına kadar ilgilenirken; Alevi kardeşlerimizin Cemevi için yaptığı taleplerine kulak verdik ve 4 ay gibi kısa bir sürede Yaka Mahallesi Tahtacı Kültür Evi, Cemevi’ni açtık. İnsana dair değildi sadece çalışmalarımız. En yakın komşularımız can dostlarımızı da unutmadık. Geçici bakımevlerini yaptık ve genişlettik. Her hafta sokaklarda düzenli mama dağıtımı yaptık. Bununla birlikte kentimize yüzlerce park ve yeşil alan kazandırdık. Daha yeşil bir Güzelbahçe, Güzelbahçe’nin mavisine çok yakıştı. Kültür merkezini yapıp, adını da Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün ismini verdik. Aynı yere kapalı pazaryerini de açtık. Özgürlük ve Demokrasi Meydanı’nı da kurduk. Aslında bu meydanın ismi, Güzelbahçe’nin şiarı olmuştu. Bu sebeple, Gezi parkı olaylarında yitirdiğimiz 16 yaşındaki Berkin evladımızın parkını Yaka Mahallesi’ne açtık.

“Her sözümüzü tuttuk”

Tabi, tüm bunları zorlu ve yıpratıcı geçen 2014 seçimlerinden sonra gerçekleştirdik. Zira 2014’te Güzelbahçeli vatandaşlarımızın bana ve ekibime inancı, hizmetlerimizle onurlandırmak zorundaydık. Bu derin hürmet, benim ve partim arasında da bir gün olsun sarsılmayınca da ortaya rekorlar ve sayısız eserler çıktı. Öz gücümüzle, gençlerimizle 24 Ocak, 6 Mayıs ve 2 Temmuz gibi ülkemizin karanlık günlerinde, anmaları unutmadık. Seçim bildirgemizde ne söz verdiysek, bizim elimizde olan tüm projeleri gerçekleştirdik. Sen o, sen busun diye ayırmadık. Gücümüzü özgürlük ve demokrasiye olan inancımızdan aldık. İlla bir taraftan yana olduğumuzu iddia edeceklerse özgürlük, barış ve demokrasiden yanayız.

“Yüzde 70 ile kazandık”

İki dönemi bitirip üçüncü döneme devrolurken başkanlığımız, 2019’da yüzde 70’lik oyla İzmir’in 3’üncülük koltuğuna oturduk. Demek ki bir şeyler doğru gitmiş, Güzelbahçe’de verilen sözler tutulmuş ve halk bu hizmetlerden memnun olmuş ki bizlere olan güveni bir kez daha ve üzerine daha fazlasını koyarak yeniden seçilmişiz. Seçim biter bitmez ‘Tematik Park’ ve Yelki Pazar tamanlandı. İzmir Körfezi’nin ilk ‘Mavi Bayrak Plajı’nın bayrağını göndere çekmenin gururunu yaşadık. Z Kuşağı, Çulfa, Özgürlük, Barış ve Demokrasi ormanları oluşturduk. Atık merkezi kurduk. Sözümüz olan Atatürk Mahallesi çarşı projemizi gerçekleştirmenin onurunu ve gururunu yaşadık. Adeta küçük bir Alaçatı modeli yarattık. ‘Köylü milletin efendisidir’ sözünü kendimize şiar edindik ve çiftçimizi köylümüzü yalnız bırakmadık, kooperatiflerimize destek olduk.

“13 yıl durmadık”

Üç dönem, 13 yıl, 4745 gün inandık, çalıştık ve bu güveni boşa çıkartmadık. Başımızı eğecek hiçbir yanlış yapamadan, verdiğimiz sözleri yerine getirmek gururu ve mutluluğuyla halkımızın karşısında eğildik. Ama daha bitmedi, Güzelbahçe’mize verilecek sözlerimiz, yapacak hizmetlerimiz ve gidecek yolumuz var.Şair Adnan Yücel’in de dediği gibi ‘Daha bitmedi sürüyor kavga ve sürecek, yeryüzü aşkın yüzü oluncaya dek…’
Son söz olarak “Güzelbahçe’de yaşamak ayrıcalıktır’ bugün burada beraber bu ayrıcalığı bizlerle yaşadığınız için sizlere teşekkür ediyorum.”

GELECEK HEDEFLERİMİZ

Çamlı Köy Meydanı: Çamlı Köyümüze önümüzdeki yıl doğalgaz girdikten sonra seçim bildirgemizdeki ‘Meydan Projesi’ne başlayacağız.
Sahil Düzenleme Projesi: Bakanlığın istediği ÇED raporunu belediyemiz sunacak, sonrasında İzmir Büyükşehir ile birlikte proje üzerinde görüşüp çalışmalara başlanacak.
75. Yıl Cumhuriyet Bulvarı (24,5 Metrelik Yol): Bu yıl içinde Ayşe Mayda Spor Tesisleri ile İlçe Emniyet Müdürlüğü arasındaki etabı tamamladık. Bu süreçten sonra İzmir Büyükşehir Belediyemiz, alanı programına alıp çalışmalara başlamasını bekliyoruz.
Özbilimkent Köprüsü: İlçede hayati önem taşıyan iki köprümüzü yapmıştık. Özbilimkent Köprüsü olarak bilinen Çamlıçay deresi üzerinde bulunan bu köprümüzü de tamamlayıp halkımızın hizmetine sunacağız.
Go-Kart Direnişi: 2018’yılında bir girişimcinin ısrarla yapmak istediği fakat Güzelbahçe halkını arkamıza alarak direndiğimiz ve kazandığımız go-kart direnişimiz doğa kazanana kadar sürecek.
Alpay Kandemir Parkı: Geçtiğimiz yıl ağustos ayında vefat eden, Güzelbahçe Belediyesi Meclis Üyeliği ve Meclis Başkan Vekilliği, Güzelbahçe Belediye Spor Kulübü Başkanlığı yapmış, Güzelbahçe’nin sevilen esnaflarından Alparslan (Alpay) Kandemir’in ismini Yalı Mahallesi 99 sokakta bulunan alanda yaşatacağız.
Yeni Parklar: 10 yeni park ile 2 parkımızı da revize ederek 35 bin m²‘lik alanda her ay bir park açılışı yapacağız. 3 milyon 750 bin TL’ye yakın bir bütçemiz var.
Olivelo Ekolojik Yaşam Parkı: Yelki’de 57 hektar alan içerisinde rekreasyon alanı yapacağız.
Gençlik Merkezi: Güzelbahçe’deki gençlerimizin bir araya geleceği, projeler sunabileceği ‘Genç Çınarları’ Güzelbahçe’mizde yetiştireceğiz.
Kadın Dayanışma Merkezi ve Masal Evleri: Kadınlarımızın yaşamış oldukları sorunlardan dolayı kendilerini güvende hissedebilecekleri bir yer yapacağız. 2023 yılında Kadın ve Aile Müdürlüğü kuracağız.
Kütüphane: Mevcut kütüphanelere ek olarak Güzelbahçe’mizde erişilebilir bir kütüphane oluşturacağız.
İnkaya Mağarası: Yelki Mahallesi’nde bulunan İnkaya Mağarası ile ilgili 9 Eylül Üniversitesi ile çalışmalar yaptık. Turizme kazandıracağız.
Ekonomi Üniversitesi:İlçemize gelecek Ekonomi Üniversite’sinin planlarının tamamlanması ve belediyemize sunulmasıyla ruhsatını hızlı bir şekilde çıkarıp üniversitemize kavuşacağız.