Geri Dön

Roman dostları Brüksel’de

Batı Balkanlar ve Türkiye’de Roman Sivil Toplumunu Güçlendirmek Üzere Ortak Girişim projesi kapsamında ERGO Network tarafından yürütülen kampanya sonucunda paydaş ülkelerden seçilen ‘En Roman Dostu Belediye Başkanları’ Brüksel’de bir araya geldi.

Roman dostları Brüksel’de

Türkiye’den En Roman Dostu Belediye Başkanı seçilen Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, ödül töreninde yaptığı konuşmada, yaklaşık 70 bin Roman vatandaşın yaşadığı Konak’ın belediye başkanı olarak ödüle layık görülmenin büyük onur olduğunu belirtti.

Roman vatandaşların yoğun olarak yaşadığı bölgelerde sosyal yaşamı değiştireceklerini dile getiren Batur, “Öcelikle semt merkezlerindeki kadın üretimini tek çatı altında toplayacak bir kooperatif ile kreş kuracağız. Kreşlerimizden ilki, Tepecik semtindeki ‘Engelsiz Yaşam Köyü’ içinde olacak. Tepecik’teki tarihi bir binayı da Roman Kültür Merkezi haline getiriyoruz. Ayrıca yine Konak’ta Roman vatandaşın en önemli sorunlarından madde bağımlılığı için mücadele merkezi kuruyoruz” dedi.

Kanarya Adaları’nda kum fırtınası gökyüzünü turuncuya bürüdüİspanya’ya bağlı Kanarya Adaları’nda etkili olan kum fırtınası gökyüzünü turuncuya bürüdü.
Emrah Safa Gürkan | RöportajEmrah Safa Gürkan, geçtiğimiz haftalarda yayınladığı Bunu Herkes Bilir kitabıyla gündemde. İnternette tarih videolarıyla dikkat çeken Emrah Safa Gürkan ile hem yeni kitabı hem de tarihi konuları konuştuk.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber