Balkanlar

Balkanlar

Son dakika balkanlar haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan balkanlar gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan balkanlar haber sayfamızda...

Balkanlar

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 5.095 balkanlar haberi bulunmuştur.
Osmanlı Padişahları Sıralaması ve Soy Ağacı: Osmanlı İmparatorluğu İlk ve Son Padişah Sıralaması Nasıldır?
Osmanlı Padişahları Sıralaması ve Soy Ağacı: Osmanlı İmparatorluğu İlk ve Son Padişah Sıralaması Nasıldır?Osmanlı Devleti 6 asrı aşkın bir dönem hüküm sürmüştür. Türk tarihinin yanı sıra dünya tarihinde de büyük yer kaplayan Osmanlı İmparatorluğu'nun öyküsü 1200’lü yıllara dayanır. Doğudan Batı’ya Kuzey’den Güney’e kadar geniş kara parçasına ulaşan Osmanlı Devleti’nin padişah listesi de oldukça uzundur. Osmanlı padişahları sıralaması Osmanlı Devleti’nin kurucusu Osman Gazi ile başlarken son padişah VI. Mehmed veya diğer adıyla Sultan Vahdettin ile sona erer. Yükselmeden sonraki dağılma dönemine dek genişleyen Osmanlı’nın soy ağacı oldukça uzundur. Uzun geçmişe sahip olması nedeniyle sırasıyla kuruluş, yükselme, gerileme ve dağılma dönemi olarak tarihe yansımıştır. Osmanlı İmparatorluğu ilk ve son padişah sıralaması nasıldır? Osmanlı padişahları sıralaması ve listesi ile ilgili detaylı bilgilere içeriğimizden ulaşabilirsiniz.
1.07.2022Eğitim
Netflix Türk Dizileri 2022: Netflix’te Yayınlanan En İyi Türk Dizileri Listesi
Netflix Türk Dizileri 2022: Netflix’te Yayınlanan En İyi Türk Dizileri ListesiDünya genelinde milyonlarca izleyicisi bulunan yerli ve yabancı yapımları ile izleyenleri ekrana kilitleyen Netflix platformunda birbirinden güzel Türk dizileri yer alıyor. Netflix orijinal yapımı içeriklerinin yanı sıra yayın hakları satın alınan dizilerde var. Yayınlandıkları andan itibaren popüler olan ve günümüzde halen sevilen pek çok Türk dizileri Netflix’te izlenebiliyor. Netflix’te yayınlanan en iyi Türk dizileri listesi için “Netflix Türk Dizileri 2022” içeriğimize göz atabilirsiniz.
30.06.2022Kültür Sanat
Yeşil mutabakat oldukça ideolojik, reforma ihtiyaç var
Yeşil mutabakat oldukça ideolojik, reforma ihtiyaç varAlmanya’nın Hristiyan Demokrat Partisi’nden (CDU) Roderich Kiesewetter, asker kökenli bir milletvekili ve Alman Meclisi Dış İlişkiler Komisyonu üyesi olmanın yanında enerji politikaları konusunda deneyimli bir isim. Milliyet Enerji’ye özel açıklamalarda bulunan Kiesewetter, Yeşil Mutabakatı oldukça ideolojik olarak nitelendirirken, AB’nin, Bosna Hersek, Kosova gibi kömüre bağımlı ve karbonsuzlaşma imkanı olmayan ülkeleri Rusya ve Çin’le yakınlaşmaya zorladığını vurguladı. Kiesewette, Avrupa’nın, partnerlerinin ne yapması gerektiğinden ziyade, Birliğin yenilenebilir enerjiye dönüşünü nasıl daha iyi hale getirme konusuna odaklanması gerektiğinin de altını çizdi
28.06.2022Vitrin
Özel ödül Atay’ın
Özel ödül Atay’ınEfeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay, Sıfır Ayrımcılık Derneği’nin verdiği duyarlılık özel ödülünün sahibi oldu.
27.06.2022Ege
Türkiye'den AB Devlet ve Hükümet Başkanları Zirvesi’ndeki kararlara tepki
Türkiye'den AB Devlet ve Hükümet Başkanları Zirvesi’ndeki kararlara tepkiDışişleri Bakanlığı'ndan, Avrupa Birliği (AB) Devlet ve Hükümet Başkanları Zirvesi'nde kabul edilen kararlara ilişkin yapılan açıklamada "AB artık, Türkiye'nin üyelik süreci ve ülkemizle iş birliğinden sağlanacak yararları, Yunanistan ve GKRY'nin dar görüşlü iddialarına feda etmemesi gerektiğini idrak etmelidir" denildi.
24.06.2022Siyaset
Bakan Çavuşoğlu: Müttefik olmak istiyorsan Türkiye'yi düşman gibi göremezsin
Bakan Çavuşoğlu: Müttefik olmak istiyorsan Türkiye'yi düşman gibi göremezsinDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, İsveç ve Finlandiya'nın NATO üyeliği süreciyle ilgili, "Müttefik olmak istiyorsan Türkiye'yi düşman bir ülke gibi göremezsin, terörle mücadelesinden dolayı ambargo uygulayamazsın" dedi.
24.06.2022Siyaset
Sorumluluktan kimse kaçamaz
Sorumluluktan kimse kaçamazGöç ve mülteciler meselesinde asıl yükü gelişmiş ülkelerin değil, kriz ülkelerine komşu, bizim gibi ülkelerin çektiğini vurgulayan Erdoğan, “Kabul ettikleri birkaç yüz mülteciyi reklam malzemesi yapanlar hiçbir sorumluluk üstlenmiyor” dedi.
21.06.2022Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Son 7 yıldır en fazla mülteciye ev sahipliği yapan ülkeyiz
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Son 7 yıldır en fazla mülteciye ev sahipliği yapan ülkeyizKüresel Parlamenterler Konferansı'na video mesaj gönderen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Son 7 yıldır en fazla mülteciye ev sahipliği yapan ülkeyiz. Bu sorumluluğu yerine getirmeye devam edeceğiz. 2. Dünya Savaşı'ndan bu yana en büyük insan hareketliliğinin yaşandığı şu dönemde kimse sorumluluktan kaçamaz." dedi.
20.06.2022Siyaset
Çavuşoğlu: Aramızı bozmaya çalışanlar oluyor bunlara fırsat vermeyeceğiz
Çavuşoğlu: Aramızı bozmaya çalışanlar oluyor bunlara fırsat vermeyeceğizDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Kosova'da soydaşlara yönelik yaptığı konuşmasında, "Aramızı bozmaya çalışanlar oluyor, bunlara fırsat vermeyeceğiz" ifadelerini kullanarak, “Kişisel çıkarlarımızı, Türk toplumunun üzerinde tutmayacağız” dedi.
19.06.2022Gündem
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu Kosova’da
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu Kosova’daDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Balkan turunun son durağı Kosova’ya geldi.Çavuşoğlu, Balkan turu çerçevesinde Sırbistan, Kuzey Makedonya, Hırvatistan ve Bosna Hersek’i ziyaret etti.
18.06.2022Siyaset
Bakan Çavuşoğlu: Bosna Hersek’i destelemeye devam edeceğiz
Bakan Çavuşoğlu: Bosna Hersek’i destelemeye devam edeceğizDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Balkanlar ziyaretinin Bosna Hersek durağında Bosna Hersek Dışişleri Bakanı Bisera Turkoviç ile ortak basın toplantısı gerçekleştirdi. Çavuşoğlu toplantıda Türkiye'nin Bosna Hersek'i desteklemeye devam edeceğinin altını çizdi.
18.06.2022Siyaset
10. Sınıf Edebiyat Ders Kitabı Cevapları: 10. Sınıf Edebiyat Ders Kitabı Biryay Yayınları Cevap Anahtarı 2021-2022
10. Sınıf Edebiyat Ders Kitabı Cevapları: 10. Sınıf Edebiyat Ders Kitabı Biryay Yayınları Cevap Anahtarı 2021-2022Eğitim öğretim hayatında edebiyat dersleri öğrencilerin aldığı derslerden birisidir. Özellikle lise 9. 10. 11. ve 12. sınıf öğrencileri Türk Dili ve Edebiyatı dersleri alırlar. Üniversite giriş sınavı YKS oturumları TYT-AYT gibi merkezi sınavlarda öğrencilerin karşısına çıkan alanlardan bir tanesidir. Ders kitapları her yıl MEB tarafından açıklanan müfredata göre düzenlenmektedir. 10. sınıf edebiyat ders kitabında öğrencilerin kendini geliştirebileceği çeşitli etkinliklerin yanı sıra cevaplayabilecekleri bilgi verici sorular da bulunmaktadır. 2021-2022 yılında 10. sınıf edebiyat ders kitabı Biryay Yayınları cevap anahtarını merak ediyorsanız "10. Sınıf Edebiyat Ders Kitabı Cevapları" içeriğimize göz atabilirsiniz.
18.06.2022Eğitim
Bakan Çavuşoğlu: Çabalarımızla Ukrayna’daki kanı durdurmaya çalıştık
Bakan Çavuşoğlu: Çabalarımızla Ukrayna’daki kanı durdurmaya çalıştıkDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, resmi temaslar çerçevesinde geldiği Saraybosna'da katıldığı Uluslararası Saraybosna Üniversitesi Diploma Töreni'nde, “Çabalarımızla Ukrayna’daki kanı durdurmaya çalıştık” dedi.
17.06.2022Siyaset
İsveç'teki terör propagandasıyla ilgili Çavuşoğlu'ndan sert mesaj
İsveç'teki terör propagandasıyla ilgili Çavuşoğlu'ndan sert mesajİsveç'teki terör propagandasıyla ilgili konuşan Bakan Çavuşoğlu, yaşananların İsveç kanunlarının ve yetkililerin ne kadar gevşek olduğunu gösterdiğini söyledi.
17.06.2022Siyaset
Çavuşoğlu Balkan turunun ikinci durağı olan Makedonya'da
Çavuşoğlu Balkan turunun ikinci durağı olan Makedonya'daDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Sırbistan’ın ardından Balkan turunun ikinci durağı olan Kuzey Makedonya’ya geldi.
16.06.2022Haberler
Çavuşoğlu Balkan turunun ikinci durağı olan Makedonya'da
Çavuşoğlu Balkan turunun ikinci durağı olan Makedonya'daDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Sırbistan’ın ardından Balkan turunun ikinci durağı olan Kuzey Makedonya’ya geldi.
16.06.2022Siyaset
TRT Balkan Dijital Haber Platformu yayına başladı
TRT Balkan Dijital Haber Platformu yayına başladıTRT, yabancı dillerdeki yayınlarına bir yenisini daha ekledi. Balkan halkını ve bölgeyi ilgilendiren konulara küresel ölçekte yer verme hedefi ile yayın hayatına başlayan yeni dijital haber platformu TRT Balkan’ın tanıtımı Ankara’da gerçekleştirildi.
16.06.2022Vitrin
Bakan Çavuşoğlu: Sırbistan’la 'kimlikle seyahat düzenlemesi' protokolü imzalanacak
Bakan Çavuşoğlu: Sırbistan’la 'kimlikle seyahat düzenlemesi' protokolü imzalanacakBalkanlar ziyareti kapsamında Sırbistan’ın başkenti Belgrad’da bulunan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Sırbistan Dışişleri Bakanı Nikola Selakoviç ile ortak basın toplantısı düzenledi.
16.06.2022Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 23 milyon üye talimatı
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 23 milyon üye talimatıCumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'nda önemli açıklamalarda bulundu. 23 milyon üye talimatında bulunan Erdoğan, enflasyon konusunda da çarpıcı mesajlar verdi.
16.06.2022Siyaset
Şentop ve Altun, TRT Balkan Dijital Platformu'nun tanıtımına katıldı
Şentop ve Altun, TRT Balkan Dijital Platformu'nun tanıtımına katıldıTürkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Mustafa Şentop ile İletişim Başkanı Fahrettin Altun, TRT Balkan Dijital Platformu'nun tanıtımına katıldı.
15.06.2022Siyaset
Hıdırellez Duası Nasıl Edilir? Hıdırellez Nedir, Nasıl Dilek Dilenir?
Hıdırellez Duası Nasıl Edilir? Hıdırellez Nedir, Nasıl Dilek Dilenir? Hıdrellez duası ile ilgili aramalar sürüyor. Yaz mevsiminin müjdecisi Hıdırellez Orta Asya, Ortadoğu, Anadolu ve Balkanlar gibi bölgelerde çeşitli şekillerde kutlanılan bir bayramdır. Hıdrellez gününde çeşitli dilekler dilenir ve dualar edilir. Bu buram gününde dileklerinin gerçeklemesini isteyen kişiler Hıdırellez duası okur. Hıdırellez duası nasıl edilir? Hıdırellez duası ve anlamı ile ilgili detaylı bilgilere içeriğimizden ulaşabilirsiniz.
14.06.2022Dualar
‘Endişeleri ele almalıyız’
‘Endişeleri ele almalıyız’Finlandiya’ya giden NATO Genel Sekreteri Stoltenberg, “Türkiye’nin endişeleri de dahil, tüm müttefiklerin güvenlik endişelerini ele almalıyız” dedi.
13.06.2022Dünya
‘Balkanlar’daki savaştan hiçbir şey öğrenemedik’
‘Balkanlar’daki savaştan hiçbir şey öğrenemedik’Bosna yapımı “Quo Vadis, Aida?”, Avrupa Parlamentosu’nun film ödülünü kazandı.
10.06.2022Kültür Sanat
Bakan Dönmez'den 'Doğu Akdeniz gazı' açıklaması: Yeni adımlar atılabilir
Bakan Dönmez'den 'Doğu Akdeniz gazı' açıklaması: Yeni adımlar atılabilirEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, “Belki önümüzdeki günlerde Doğu Akdeniz gazının da Türkiye üzerinden pazarlara ulaşmasıyla alakalı yeni adımlar atılabilir” dedi.
9.06.2022Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğan Yunanca paylaşımlarla Atina'yı çok net uyardı: Yetkilerimizi kullanırız!
Cumhurbaşkanı Erdoğan Yunanca paylaşımlarla Atina'yı çok net uyardı: Yetkilerimizi kullanırız!Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Yunanistan’ı, tıpkı bir asır önce olduğu gibi pişmanlıkla sonuçlanacak hayallerden, söylemlerden ve eylemlerden uzak durması, aklını başına alması konusunda tekrar ikaz ediyoruz. Türkiye, Ege’deki haklarından vazgeçmeyeceği gibi adaların silahlandırılması konusunda uluslararası anlaşmaların kendisine tanıdığı yetkileri gerektiğinde kullanmaktan da geri durmayacaktır” dedi.
9.06.2022Siyaset

Benzer Haber Etiketleri

Balkanlar ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.