Balkanlar

Balkanlar

Son dakika balkanlar haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan balkanlar gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan balkanlar haber sayfamızda...

Balkanlar

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 4.750 balkanlar haberi bulunmuştur.
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan noktayı koydu: Hazımsızlığın ürünüdür
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan noktayı koydu: Hazımsızlığın ürünüdürGelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Antalya Diplomasi Forumu'nun açılışında konuşma yaptı. Türkiye ile ilgili eksen tartışmalarına noktayı koyan Erdoğan, ' Güvenlik Konseyi'nin daha kapsayıcı bir yapıya kavuşturulması gerekiyor. Reform taleplerini dile getiren ülkeleri dışlamaya yönelik gizli - açık baskılar da olabilir. Türkiye ile söylenen eksen tartışmaları bu hazımsızlığın ürünüdür. Tüm insanlık adına hakkı ve adaleti sağlamaya devam edeceğiz. Bunun uzun bir süreç olduğunun bilincindeyiz..' dedi.
18.06.2021Siyaset
Dino Merlin: Sürekli yeni şeyler deneyerek kendime sadık kalıyorum
Dino Merlin: Sürekli yeni şeyler deneyerek kendime sadık kalıyorumDino Merlin demek Bosna demek. Bunu söylediğimizde kesinlikle abartmış olmayız. Öyle ki sadece Bosna-Hersek değil tüm Eski Yugoslavya ülkeleri ve hatta Türkiye de başta üzere dünyanın dört bir yanında büyük bir hayran kitlesi bulunan Dino Merlin yeni teklisi Jedna Dan, Jedna Noć ile beğeni toplamaya devam ediyor. 1980'li yıllarda Merlin grubu ile Yugoslavya'da fırtınalar estiren sonrasında da solo kariyeri boyunca yenilikleri takip eden çizgisiyle Dino Merlin ile yeni bir albüme giden bu yolda teklisini ve yakın gelecekteki projelerini konuşma fırsatı bulduk. Yakında Türkiye'de de konser verebilmek için büyük heyecan duyduğunu ifade eden Dino Merlin ile 1980'li yıllardan bugüne uzanan bir müzikal yolculuğa çıktık. Fazla uzatmadan sözü Balkanların bilge ismine bırakalım.
18.06.2021Kültür Sanat
'AB, stratejik körlük içinde'
'AB, stratejik körlük içinde'Türkiye’nin tam üye olarak yer almadığı bir AB’nin, çekim ve güç merkezi olmasının mümkün olamayacağını vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Birliğin içine düştüğü stratejik körlükten bir an önce kurtulmasını bekliyoruz” dedi.
18.06.2021Siyaset
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Türkiye ve AB mesajı: Küresel ölçekte fayda sağlayacak
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Türkiye ve AB mesajı: Küresel ölçekte fayda sağlayacakCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Antalya’da “Güneydoğu Avrupa Ülkeleri İş Birliği Süreci Zirvesi”nin ardından basın toplantısı düzenledi. Erdoğan, 'Türkiye'nin AB katılım sürecinin canlandırılması birliğe küresel ölçekte fayda sağlayacak' dedi.
17.06.2021Siyaset
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalar
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalarGelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Antalya'da "Güneydoğu Avrupa Ülkeleri Zirvesi"nde önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan, 'Türkiye'nin tam üye olarak yer almadığı bir AB'nin çekim ve güç merkezi olma hedefine ulaşması mümkün değildir. Birliğin içine düştüğü stratejik körlükten bir an önce kurtulmasını, olumlu gündem çerçevesinde katılım sürecini ilerletmesini bekliyoruz' dedi.
17.06.2021Siyaset
'Hibrit, GDO değildir'
'Hibrit, GDO değildir'Esat Durceylan ve Zekai İlter, hibrit tohum ıslahı ve seracılık konusunda yıllardır çalışan ve sektöre önemli katkılar sağlayan iki tecrübeli Ziraat Yüksek Mühendisi. Kurdukları butik tohum firması E-Z Tohumculuk ile hibrit tohumlar üretirken iyi tarım uygulamaları ve sürdürülebilir bir yetiştiricilik için var güçleriyle çalışıyorlar.
10.06.2021Ekonomi
Karadeniz gazının vadeli ticareti için geri sayım
Karadeniz gazının vadeli ticareti için geri sayımEnerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) Başkanı Mustafa Yılmaz, piyasa değeri bugünkü fiyatlarla 100 milyar doları aşan Karadeniz gazının 1 Ekim'de devreye alınacak Vadeli Gaz Piyasası'nda (VGP) "Karadeniz Gazı Kontratı" adıyla piyasaya sunularak ticaretinin yapılabileceğini bildirdi.
9.06.2021Ekonomi
NATO, "Bosna kasabı" Mladic hakkındaki karardan memnun
NATO, "Bosna kasabı" Mladic hakkındaki karardan memnunNATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, "Bosna Kasabı" lakaplı Ratko Mladic'in müebbet hapis cezasının onanmasını memnuniyetle karşıladı. Mladic, 2017'de hakkında verilen ömür boyu hapis cezası kararına itiraz etmişti.
8.06.2021Dünya
Biden'dan, "Bosna Kasabı"nın hapis cezasına ilişkin açıklama
Biden'dan, "Bosna Kasabı"nın hapis cezasına ilişkin açıklamaABD Başkanı Joe Biden, "Bosna Kasabı" lakaplı Ratko Mladic'in müebbet hapis cezasının onanmasına ilişkin "Bugün düşüncelerim, Mladic'in zulümlerinin kurbanlarının hayatta kalan aileleriyle. Asla onların kayıplarının trajedisini silemeyiz ancak bugünkü kararın, yaslı ailelere biraz teselli olmasını umuyorum." dedi.
8.06.2021Dünya
Trabzon'da üretilen can salları yurt dışına ihraç ediliyor
Trabzon'da üretilen can salları yurt dışına ihraç ediliyorTrabzon'da faaliyet gösteren fabrika Orta Doğu, Kuzey Afrika, Güney Kafkasya ve Balkanlar başta olmak üzere 14 ülkeye can salı ihracatı yaparak ülke ekonomisine katkı sağlıyor.
8.06.2021Teknoloji
Son dakika: Erdoğan-Biden görüşmesi öncesi AK Parti'den flaş açıklama
Son dakika: Erdoğan-Biden görüşmesi öncesi AK Parti'den flaş açıklamaGelen son dakika haberine göre; AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Marmara Denizi'nde müsilajla mücadeleye ilişkin Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum'un açıkladığı eylem planının her açıdan güçlü bir şekilde takip edileceğini ve gereklerinin yerine getirileceğini bildirdi. Çelik, Erdoğan - Biden görüşmesiyle ilgili flaş açıklamalarda bulundu.
7.06.2021Siyaset
‘Yaşama değer katıyoruz’
‘Yaşama değer katıyoruz’BM Küresel İlkeler Sözleşmesi’ni 2018’de imzaladıklarını vurgulayan Polisan Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ertuğrul Bitlis, “Yaşama değer katmak, bunu her canlı için sürdürülebilir kılmak ve geleceğe önemli değerler bırakmak için çalışıyoruz” dedi.
6.06.2021Ege
AK Parti'li Kurtulmuş: Bulgaristan Türkleri, ilişkilerimizi sağlamlaştıran çimento
AK Parti'li Kurtulmuş: Bulgaristan Türkleri, ilişkilerimizi sağlamlaştıran çimentoAK Parti Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş, Türkiye'nin barışı esas alan Balkan politikasının, Balkanlar'a önemli katkısı olduğunu söyledi. Kurtulmuş, "Bulgaristan'da bizim millet varlığımızın bir parçası olan Bulgaristan Türkleri kardeşlerimizin varlığı, aslında bizim için Bulgaristan ile Türkiye arasındaki ilişkileri sağlamlaştıracak çimento vazifesi görüyor" dedi.
4.06.2021Siyaset
Avrupa kıtasında Osmanlı izleri
Avrupa kıtasında Osmanlı izleriAvrupa çok eski çağlardan beri farklı Türk boylarının yurdu oldu. Hunlar, Avarlar, Kumanlar, Peçenekler, Bulgarlar, Hazarlar ve en nihayetinde de Osmanlılar Avrupa'ya yerleşip burada kalıcı eserler ve izler bıraktı. 1352 yılında Orhan Gazi'nin oğlu Süleyman Paşa'nın bugünkü Gelibolu'da bulunan Çimpe Kalesi'ni fethetmesiyle başlayan ilerleme Osmanlı ordusunun Viyana kapılarına kadar ulaşmasına değin devam etti. 1912'de Balkan Harbi sonrasında Avrupa'daki topraklarının Doğu Trakya hariç tamamını kaybeden Osmanlı'dan geriye Macaristan'dan Yunanistan'a uzanan geniş bir coğrafyada çok sayıda mimari eser kaldı. Beş asır boyunca Avrupa'nın farklı bölgelerinde hakimiyet kuran Osmanlı İmparatorluğu'ndan geriye kalan bazı eserlere ve kentlere birlikte bakalım.
3.06.2021 Tatil
Asırlık vaat Filyos Limanı yarın hizmete açılacak
Asırlık vaat Filyos Limanı yarın hizmete açılacakOsmanlı Padişahı Sultan 2. Abdülhamit döneminde planlanan ve Zonguldak'ın Çaycuma ilçesine bağlı Filyos beldesinde 2016'da yapımına başlanan Filyos Limanı'nda çalışmalar tamamlandı ve açılış yarın yapılacak.
3.06.2021Ekonomi
Dino Merlin’den yepyeni şarkı...
Dino Merlin’den yepyeni şarkı...Bosna Hersekli usta yorumcu Dino Merlin, yeni bir single ile sevenlerinin karşısına çıktı.
1.06.2021Cadde
‘Balkanlar ile bir bütünüz’
‘Balkanlar ile bir bütünüz’Ege Üniversitesi Türk Dünyası Araştırmaları Enstitüsü tarafından Türk Dil Kurumu ve Balkanlarda Türk Dili ve Edebiyatı Araştırmaları Dergisi (BALTED) işbirliği ile “1. Uluslararası Balkanlarda Türk Dili ve Edebiyatı Araştırmaları Sempozyumu” düzenlendi.
26.05.2021Ege
Fatma Şahin, OECD Şampiyon Belediye Başkanları arasına Türkiye'den katılan ilk başkan oldu
Fatma Şahin, OECD Şampiyon Belediye Başkanları arasına Türkiye'den katılan ilk başkan olduGaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, OECD Kapsayıcı Büyüme için Şampiyon Belediye Başkanları Koalisyonu'na Türkiye'den ilk davet edilen belediye başkanı unvanını kazandı.
25.05.2021Vitrin
Sinema iklim krizine karşı
Sinema iklim krizine karşıSALT’ın iklim değişikliği temalı belgesellerden oluşan “Bu son şansımız mı?” programı hakkında konuşan Meriç Öner, “Amaç iklim krizinin açmazına odaklanarak hareket etme imkânını korkuyla tıkayan bir tutumu desteklemek değil. Her ölçekteki davranışın değerini ve dönüşüme katkısını vurgulamak” diyor.
22.05.2021Kültür Sanat
Başkan Mehmet Akif Üstündağ: "Hedefimiz 3 madalya"
Başkan Mehmet Akif Üstündağ: "Hedefimiz 3 madalya"Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, "Kadın Milli Voleybol Takımı'mıza inanıyor ve güveniyoruz. Bu ışığı hem teknik ekipte hem oyuncularda hem de bizi destekleyen camiada görüyorum. Önce Milletler Ligi, ardından olimpiyatlar, sonrasında da Avrupa Şampiyonası'nda mutlaka madalya hesabı yapıyoruz. Bu organizasyonlarda camiayı ve ülkemizi mutlu edecek sonuçlar elde etmek istiyoruz. Üç organizasyonda üç madalya almayı hedefliyoruz" dedi.
20.05.2021Voleybol
102. yıl sevinci Balkanlar’da
102. yıl sevinci Balkanlar’daBornova Belediyesi, 19 Mayıs’ın coşkusunu Makedonya’dan kardeş kenti olan İştip’e taşınacak.
19.05.2021Ege
Son dakika: Bakan Soylu'dan 'organize suç örgütü' açıklaması: Uluslararası bir operasyon var!
Son dakika: Bakan Soylu'dan 'organize suç örgütü' açıklaması: Uluslararası bir operasyon var!Son dakika haberine göre, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu gündeme dair açıklamalarda bulundu. Bakan Soylu organize suç örgütü tartışmalarına ilişkin 'Burada uluslararası bir operasyon var.' ifadesini kullandı. Soylu, Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin suçluyla suçsuzu, haklıyla haksızı, devlete ihanet edenle bu devlete ve millete tabi olanı en iyi bilen anlayışa sahip olduğunu ifade ederek, "Alır, getirir ve adalete teslim eder, bu kadar açık. Bu bir operasyondur, bu operasyon devam ediyor.' dedi.
20.05.2021Siyaset
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan canlı yayında sert tepki: Bedel ödemekten çekinmeyiz
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan canlı yayında sert tepki: Bedel ödemekten çekinmeyizSon dakika haberlere göre Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı münasebetiyle ‘Temsilci Genç Buluşması ve TRT Spor Yıldız Tanıtım Programı’nda konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, gençlerle birlikte dünyanın her yerinde olduğu gibi Filistin'de yaşanan zulme de var güçleriyle karşı çıkmayı sürdüreceklerinin altını çizerek "Gençlerimizle birlikte kapımıza sığınanlara veya elimizin ulaştığı tüm mazlumlara sahip çıkmaya devam edeceğiz. Şayet zulme direnmek ve mazluma sahip çıkmak için bir bedel ödenmesi gerekiyorsa bunu da ödemekten asla çekinmeyeceğiz. Uğrunda gözümüzü kırpmadan ölümün üzerine gitmekte bir an bile tereddüt etmediğimiz, bayrağımızda ve ezanımızda sembolleştirdiğimiz değerlerimiz bunu gerektiriyor." ifadesini kullandı. İşte son dakika gelişmeler...
19.05.2021Siyaset
Türk olmak şiiri - Ali Rıza Saygan
Türk olmak şiiri - Ali Rıza SayganTürk Tarihi, tüm insanlığın hatıra defteridir. Geçmiş ile gelecek arasındaki sarsılmaz bir köprüdür. Bugün ve yarın için bizlere bakış açısı kazandırır. Türk tarihinin birçok noktasında kanlı ve olumsuz olaylar yaşanmıştır. Türk halkı ise durum ne kadar kötü olursa olsun bir şekilde durumu tersine çevirebilmiştir. Türk olmak şiirinde de aslında kısa bir Türk tarihi özeti yapılmaktadır.
19.05.2021Şiirler
Reval Görüşmeleri Nedir? Reval Görüşmelerinin Önemi Ve Sonuçları
Reval Görüşmeleri Nedir? Reval Görüşmelerinin Önemi Ve SonuçlarıReval Görüşmeleri Tarihte büyük bir öneme sahiptir. Bu sebeple tarih ile ilgilenen kişilerin Reval görüşmelerini bilmesi oldukça önemlidir. Reval görüşmeleri nedir? Reval görüşmelerinin önemi ve sonuçları nelerdir? İşte, merak edilen tüm detaylar.
16.05.2021Eğitim

Benzer Haber Etiketleri

cumhurbaşkanırecep tayyip erdoğanson dakika haberleregeBosna Hersek

Balkanlar ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.