Balkanlar

Balkanlar

Son dakika balkanlar haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan balkanlar gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan balkanlar haber sayfamızda...

Balkanlar

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 4.884 balkanlar haberi bulunmuştur.
Karşıyaka’da edebiyat şöleni
Karşıyaka’da edebiyat şöleniKıbrıs-Irak-Balkanlar-Avrasya Türk Edebiyatları Kurumu (KIBATEK) ve Karşıyaka Belediyesi işbirliğiyle düzenlenen ‘47. Uluslararası KIBATEK Edebiyat Şöleni’ne geri sayım başladı.
7.12.2021Ege
10. Sınıf Edebiyat Ders Kitabı Cevapları: 10. Sınıf Edebiyat Ders Kitabı Biryay Yayınları Cevap Anahtarı 2021-2022
10. Sınıf Edebiyat Ders Kitabı Cevapları: 10. Sınıf Edebiyat Ders Kitabı Biryay Yayınları Cevap Anahtarı 2021-2022Eğitim öğretim hayatında edebiyat dersleri öğrencilerin aldığı derslerden birisidir. Özellikle lise 9. 10. 11. ve 12. sınıf öğrencileri Türk Dili ve Edebiyatı dersleri alırlar. Üniversite giriş sınavı YKS oturumları TYT-AYT gibi merkezi sınavlarda öğrencilerin karşısına çıkan alanlardan bir tanesidir. Ders kitapları her yıl MEB tarafından açıklanan müfredata göre düzenlenmektedir. 10. sınıf edebiyat ders kitabında öğrencilerin kendini geliştirebileceği çeşitli etkinliklerin yanı sıra cevaplayabilecekleri bilgi verici sorular da bulunmaktadır. 2021-2022 yılında 10. sınıf edebiyat ders kitabı Biryay Yayınları cevap anahtarını merak ediyorsanız "10. Sınıf Edebiyat Ders Kitabı Cevapları" içeriğimize göz atabilirsiniz.
7.12.2021Eğitim
Netflix Türk Dizileri 2021: Netflix’te Yayınlanan En İyi Türk Dizileri Listesi
Netflix Türk Dizileri 2021: Netflix’te Yayınlanan En İyi Türk Dizileri ListesiDünya genelinde milyonlarca izleyicisi bulunan yerli ve yabancı yapımları ile izleyenleri ekrana kilitleyen Netflix platformunda birbirinden güzel Türk dizileri yer alıyor. Netflix orijinal yapımı içeriklerinin yanı sıra yayın hakları satın alınan dizilerde var. Yayınlandıkları andan itibaren popüler olan ve günümüzde halen sevilen pek çok Türk dizileri Netflix’te izlenebiliyor. Netflix’te yayınlanan en iyi Türk dizileri listesi için “Netflix Türk Dizileri 2021” içeriğimize göz atabilirsiniz.
MHP, Balıkesir'den Türkiye'ye mesaj verdi
MHP, Balıkesir'den Türkiye'ye mesaj verdiMilliyetçi Hareket Partisi Genel Merkezi’nin “Adım Adım 2023: İl İl Anadolu” Programı kapsamında düzenlenen toplantı Balıkesir’de gerçekleştirildi. Balıkesir’deki programa MHP Grup Başkan Vekili Erkan Akçay gündeme dair değerlendirmeler yaparken MHP’nin 53 yıllık geçmişinde her zaman devletin yanında olduklarına değindi.
4.12.2021Siyaset
Binali Yıldırım: Zorlukları birlikte aşmaya bakacağız
Binali Yıldırım: Zorlukları birlikte aşmaya bakacağızBalıkesir’de konuşan AK Parti Genel Başkan Vekili Binali Yıldırım, dünyanın belirsizliklerle karşı karşıya olduğunu söyledi. Yıldırım, “Belirsizlik olunca belirsizliğin yönetimi imkansız. O yüzden bu zor günleri daha çok birbirimizle dayanışma, daha çok birbirimizle empati yaparak birlikte zorlukları aşmaya bakacağız. Bunlar da gelip geçecek. Bu zorlukların da üstesinden geleceğiz. İhtiyacımız olan birbirimize olan sevgimiz, dayanışmamız" dedi.
3.12.2021Siyaset
Kâbusun adı: Gale! Uzmanlar uyardı, sırada o var... İstanbul'da fırtına alarmı
Kâbusun adı: Gale! Uzmanlar uyardı, sırada o var... İstanbul'da fırtına alarmıBaşta Marmara Bölgesi olmak üzere pek bölgeyi etkisi altına alan şiddetli fırtına, İstanbul'da yaşayanların kâbusu oldu. Fırtına nedeniyle kentte 4 kişi hayatını kaybetti, onlarca kişi yaralandı, birçok bina hasar gördü, ağaçlar yerinden söküldü! Prof. Dr. Mikdat Kadıoğlu, "Son günlerde İstanbul’da etkili olan rüzgârın esas adı (gale) kasırga" diyerek tehlikeye dikkat çekerken, Dr.Öğr. Üyesi Deniz Demirhan ise, "Atmosferde yaklaşık 5 bin metre seviyelerindeki alçak basınç, kuvvetli rüzgarı da beraberinde getirdi" sözleriyle hafta sonuna işaret etti.
2.12.2021Gündem
Son dakika... NATO'dan Rusya'ya açık mesaj: Ağır sonuçları olur
Son dakika... NATO'dan Rusya'ya açık mesaj: Ağır sonuçları olurNATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Ukrayna'ya desteğin devam edeceğini kaydedip muhtemel bir Rusya saldırısının Moskova için ağır ve ciddi sonuçları olacağını söyledi. Stoltenberg, söz konusu sonuçlar hem politik hem de ekonomik olarak tanımladı.
1.12.2021Dünya
Balkanlar'dan gelen kar yağışı aralıklarla devam ediyor
Balkanlar'dan gelen kar yağışı aralıklarla devam ediyorEdirne'nin Bulgaristan'a sınır köylerinde akşam saatlerinde başlayan kar yağışı aralıklarla devam ediyor. Yağan kar yağışı köy halkı ve çiftçiler tarafından sevinçle karşılandı.
30.11.2021Haberler
Dikkat! 52 il için fırtına uyarısı
Dikkat! 52 il için fırtına uyarısıGün boyunca yurt genelinde şiddetli rüzgarın etkili olması bekleniyor. Meteoroloji, 17 ili turuncu, 35 ili de sarı kod ile uyardı. AKOM'dan yapılan uyarıya göre İstanbul'da bugün lodosun etkisini artırması, fırtınanın saatteki hızının 100 kilometreye ulaşması bekleniyor.
29.11.2021Haberler
Son dakika... Dikkat! 52 il için fırtına uyarısı
Son dakika... Dikkat! 52 il için fırtına uyarısıGün boyunca yurt genelinde şiddetli rüzgarın etkili olması bekleniyor. Meteoroloji, 17 ili turuncu, 35 ili de sarı kod ile uyardı. AKOM'dan yapılan uyarıya göre İstanbul'da bugün lodosun etkisini artırması, fırtınanın saatteki hızının 100 kilometreye ulaşması bekleniyor.
29.11.2021Gündem
NATO'dan Rusya açıklaması: Caydırıcılığımızı güçlü tutuyoruz
NATO'dan Rusya açıklaması: Caydırıcılığımızı güçlü tutuyoruzNATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, NATO Dışişleri Bakanlarının önümüzdeki hafta Letonya'da yapacağı toplantının gündemine ilişkin yaptığı açıklamada, “NATO'nun Rusya'ya yaklaşımı değişmedi. Diyaloğa açık kalırken savunmamızı ve caydırıcılığımızı güçlü tutuyoruz” dedi.
26.11.2021Dünya
THY, Ukrayna'da Harkiv'e sefer sayılarını artırdı
THY, Ukrayna'da Harkiv'e sefer sayılarını artırdıKoronavirüs salgınını başarılı bir şekilde yöneten Türk Hava Yolları bazı ülkelerde sefer sayılarını arttırmaya devam ediyor. Havayolu şirketi aldığı kararla pandemi öncesi  haftalık 7 sefer gerçekleştirdiği Harkiv seferlerini bugün itibariyle 9'a çıkardı.
26.11.2021Ekonomi
Son dakika: MGK'da ekonomi vurgusu! Tehditler ele alındı, hedeflere ulaşma kararlılığı teyit edildi
Son dakika: MGK'da ekonomi vurgusu! Tehditler ele alındı, hedeflere ulaşma kararlılığı teyit edildiSon dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında yapılan Milli Güvenlik Kurulu toplantısı sona erdi. Toplantı yaklaşık olarak 3 saat sürdü. Yayımlanan bildiride "Türkiye'nin hedeflerine uygun şekilde ekonomi politikalarını hayata geçirme sürecinde karşılaştığı ve karşılaşabileceği sınamalar ve tehditler değerlendirilmiştir. Cumhuriyetimizin 100. yılına her alanda olduğu gibi, iktisadi olarak da güçlü şekilde ulaşma kararlılığı teyit edilmiştir." ifadeleri yer aldı.
25.11.2021Siyaset
BM Kadın Birimi'nden cinsiyet eşitliği için ‘Uyandıran masallar’
BM Kadın Birimi'nden cinsiyet eşitliği için ‘Uyandıran masallar’BM Kadın Birimi Avrupa ve Orta Asya Bölge Ofisi, toplumda kadın ve genç kızların rolünü, potansiyelini ve haklarını güçlendirmek amacıyla masalları yeni nesil için tekrar kurguladı.
24.11.2021Gündem
Balkanlar’a köprü oldu
Balkanlar’a köprü olduİzmir’in Urla ilçesinde görev yapan 18 yıllık öğretmen Naciye Kaya (40), Balkanlar ve Türkiye arasında köprü olup, komşu ülkelerdeki Türk çocuklarına ana dillerinde kitap desteği sağladı.
23.11.2021Ege
Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan INTERPOL'e mesaj
Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan INTERPOL'e mesajCumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul'da düzenlenen INTERPOL 89. Genel Kurul Toplantısı'na bir video mesaj gönderdi. Erdoğan, "Bazı Batılı ülkelerin ve uluslararası kuruluşların doğrudan INTERPOL’e müdahale eder nitelikte çalışmalarını tasvip etmiyoruz. INTERPOL’ün üye ülkelerin bakış açısına göre tavır almadan, koşulsuz bir şekilde terörle mücadeleye destek vermesi önemlidir." dedi.
23.11.2021Siyaset
AK Parti Genel Başkanvekili Yıldırım, Erzincan'da gençlerle buluştu
AK Parti Genel Başkanvekili Yıldırım, Erzincan'da gençlerle buluştuAK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, "Her şeyi yönetirsiniz ama belirsizliği yönetemezsiniz. Ekonomide de belirsizlik var, tedarik zincirinde bozulma oldu, arz talep dengesi bozuldu, enflasyon bilmeyen ülkeler enflasyonla tanıştı. Bu yeni tip koronavirüs (Kovid-19) sonrası dünyanın nereye gideceğini şu anda hiç kimse hesap edemiyor. Bu belirsizlik her ülkeyi çok olumsuz etkiliyor ve bunun da çok büyük bedelleri oluyor." dedi.
21.11.2021Siyaset
Dardanel'in gelirleri 9 ayda 828 milyon TL'ye ulaştı
Dardanel'in gelirleri 9 ayda 828 milyon TL'ye ulaştıDardanel'in 9 aylık dönemde satış gelirleri yüzde 25 artışla 828 milyon TL'ye ulaştı.
19.11.2021Uzmanpara
Zigetvar Kalesi Nerede? Tarihi Kalenin Özellikleri Ve Hikayesi
Zigetvar Kalesi Nerede? Tarihi Kalenin Özellikleri Ve HikayesiBalkanlar da tıpkı Anadolu gibi pek çok medeniyete ev sahipliği yapmış bir coğrafyadır. Günümüzde hemen her yerde birbirinden değerli tarihi eserler ortaya çıkmakta, koruma altın alınan bu eserler kültür turizmine bu anlamda büyük katkı sağlamaktadırlar. Ülkenin her yanında nerede ise her kentinde bir tarihi kaleye rastlamak olanaklıdır. İşte ilgiyle okuyacağınız Zigetvar Kalesi nerde, tarihi kalenin özellikleri, hikayesi ve konu hakkında çok daha fazlasını sizler için derledik.
14.11.2021Eğitim
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan sert açıklama: Gücünüz yetiyorsa bize saldırın
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan sert açıklama: Gücünüz yetiyorsa bize saldırınCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Çanakkale'nin Biga ilçesinde toplu açılış töreninde konuşma yaptı. İYİ Partili Lütfü Türkkan'ın şehit yakınına küfürüyle ilgili Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Taktiğiniz kavgada yumruk sayılmaz hesabıyla önünüze gelene sataşmaksa o yumrukları millete değil gücünüz yetiyorsa bize savurun." dedi.
13.11.2021Siyaset
İstanbul İklimi Ve Bitki Örtüsü Nedir? Özellikleri Nelerdir?
İstanbul İklimi Ve Bitki Örtüsü Nedir? Özellikleri Nelerdir?Şehirler kalabalıklaşınca, sık yapılaşma ve yeşil alanların azalması, şehrin araç trafiği salınan gazlar gibi pek çok faktör o bölgenin hava kalitesini ve hatta iklimi üzerinde etki edebilmektedir. Tokyo, Rio de Janeiro, Kahire gibi hızlı nüfus artışı yaşanan bir kent de İstanbul'dur. İşte ilgiyle okuyacağınız İstanbul İklimi, İstanbul bitki örtüsü nedir, özellikleri nelerdir ve konu hakkında çok daha fazlasını sizler için derledik.
13.11.2021Eğitim
Son dakika: Macaristan ile 9 anlaşma imzalandı! Erdoğan duyurdu: İlk hedef 6 milyar dolar...
Son dakika: Macaristan ile 9 anlaşma imzalandı! Erdoğan duyurdu: İlk hedef 6 milyar dolar...Gelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Macaristan Başbakanı Viktor Orban'ın görüşmesinin ardından imza töreni düzenlendi. Türkiye ve Macaristan arasında 9 anlaşmaya imza atıldı. Törenin ardından konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamalarında, " İlk etapta ikili ticaretimizde 6 milyar doları yakalamayı hedefliyoruz." diyerek "Macar yatırımcılara gereken desteği vermeyi sürdüreceğiz." ifadelerini kullandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan Yunanistan'ın göçmen suçlamasına tepki göstererek, "Mülteci krizinin Türkiye tarafından kaynaklandığını söylemek gerçekten nankörlüktür." sözlerine yer verdi.
11.11.2021Siyaset
Kılıçdaroğlu, Atatürk Konferansı’nda konuştu: Güzel Cumhuriyetimizi gerçek demokrasiyle taçlandıracağız
Kılıçdaroğlu, Atatürk Konferansı’nda konuştu: Güzel Cumhuriyetimizi gerçek demokrasiyle taçlandıracağızCHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, “Mustafa Kemal’in kurduğu bu partinin kadroları, yoldaşları olarak, güzel Cumhuriyetimizi, Cumhuriyetin ikinci yüzyılında gerçek anlamda demokrasiyle taçlandıracağız” dedi.
11.11.2021Siyaset
Kılıçdaroğlu: Cumhuriyetimizi demokrasi ile taçlandıracağız
Kılıçdaroğlu: Cumhuriyetimizi demokrasi ile taçlandıracağızCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Mustafa Kemal’in kurduğu bu partinin kadroları, yoldaşları biz hep birlikte güzel cumhuriyetimizi; cumhuriyetin 2’nci yüzyılında gerçek anlamda bir demokrasi ile taçlandıracağız" dedi.
10.11.2021Siyaset
İzmir'deki fay hatlarının röntgeni çekiliyor
İzmir'deki fay hatlarının röntgeni çekiliyorOrta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Jeoloji Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Erdin Bozkurt koordinatörlüğünde çeşitli üniversite ve kurumlardan 62 kişilik uzman ekip, İzmir'de deprem üretme potansiyeli olan sismik kaynakları araştırıyor.
10.11.2021Teknoloji

Benzer Haber Etiketleri

Balkanlar ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.