Geri Dön
EgeSağlıklı ulaşım için pedala bastılar

Sağlıklı ulaşım için pedala bastılar

Efeler Belediyesi ile Bisikletliler Derneği Aydın Şubesi işbirliğinde bu yıl 20’ncisi kutlanan Avrupa Hareketlilik Haftası kapsamında bisiklet turu düzenlendi.

Sağlıklı ulaşım  için pedala bastılar

 Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay, tur öncesi 7 çocuğa bisiklet hediye etti. Kentleri ve belediyeleri sürdürülebilir ulaşım tedbirleri almaya ve desteklemeye teşvik etmek amacıyla her yıl 16-22 Eylül günleri arasında dünya genelinde kutlanan Avrupa Hareketlilik Haftası bu yıl, Efeler’de de kutlandı. Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay, 2021 yılında “Sürdürülebilir Ulaşım: Sağlıklı ve Güvenli Hareketlilik” olarak belirlenen tema doğrultusunda vatandaşla birlikte pedal çevirdi. “Bisikletini Al Gel” sloganıyla duyurulan tur, hizmet binası önünde başladı. Muğla Bulvarı, Vali Konağı, Bey Camii, Adnan Menderes Bulvarı güzergahında pedal çeviren katılımcıların son durağı bisiklet turunun başladığı nokta oldu.

Şifalı kekikler hasat ediliyor

Efeler Belediyesi’ne ait Şahnalı Mahallesi’ndeki 9 dönümlük tarım arazisinde yetiştirilen kekiklerin bu yıl ikinci hasadı yapılıyor. Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri tarafından hasattan önce kekik tarlasında yabancı otla mekanik mücadele, gübreleme, çapalama ile toprak havalandırması gibi çalışmalar titizlikle gerçekleştirildi.
Damla sulama sistemiyle sulama çalışmalarının da dikkatle yapıldığı kekiklerin hasadı kısa zamanda tamamlanacak, yağı ve suyu çıkarılmak üzere kurumaya bırakılacak.

Efeler çöplerden arındırıldı

Çevre konusunda farkındalık yaratmak amacıyla dünyanın birçok noktasında etkinliklerle kutlanan 18 Eylül Dünya Temizlik Günü, Efeler’de de kutlandı. Efeler Belediyesi’nin düzenlediği çevre temizlik etkinliğine, Başkan Vekili Abidin Arslan, Temizlik İşleri Müdürü Muharrem Arslan, meclis üyeleri, gönüllü belediye çalışanları ve vatandaşlar katıldı.
Kozdibi Meydanı’nda başlayan mıntıka temizliği, Kurtuluş Mahallesi genelinde devam etti.
Katılımcıların son olarak Eski Garaj alanındaki çöpleri toplamasıyla etkinlik sona erdi.