Geri Dön
Ege‘Sanata destek görevimiz’

‘Sanata destek görevimiz’

Devlet Opera ve Bale Genel Müdürlüğü tarafından bu yıl 4. kez düzenlenecek olan Uluslararası Efes Opera ve Bale Festivali, 24 Ağustos’ta başlıyor. Kuşadası Belediyesi’nin konaklama sponsorluğunu üstlendiği festival, Efes Antik Tiyatrosu’nda 3 Eylül’e kadar sürecek.

‘Sanata destek görevimiz’

Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü tarafından 2018 yılından bu yana düzenlenen festival, İzmir Büyükşehir, Kuşadası ve Selçuk belediyeleri, Mavibahçe Alışveriş ve Yaşam Merkezi ve Konak Best Western Hotel sponsorluğunda yapılacak. Festival, 24 Ağustos’ta Giuseppe Verdi’nin La Traviata adlı eseriyle başlayacak. Festivalde, 26 Ağustos’ta Prag Ensemble konseri var. 28 Ağustos’ta Fransız besteci Georges Bizet’nin Carmen operasının müzikleri ile özgün bir koreografide birleştirilen Carmen Balesi, Efes Antik Tiyatrosu’nda sahnelenecek. 1 Eylül Çarşamba saat 21.00’de, Ankara Devlet Opera ve Balesi Modern Dans Topluluğu, Bornova Âşık Veysel Amfi Tiyatro’da, izleyiciyi 1930’lar Amerika’sına götüren, Gangster müzikaliyle İzmirli sanatseverler için sahnede olacak. 3 Eylül’de ise bu yıl kaybettiğimiz, opera dünyasının çok değerli iki tenoru, Ender Arıman ve Erol Uras anısına İzmir Devlet Opera ve Balesi Orkestrası Korosu ve solistleri tarafından bir anma konseri sunulacak” dedi.
Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel, kültür ve sanatla anılan bir kent olma arzusunda olduklarını belirtti, şu vurguyu yaptı: “Bu nedenle bu tip organizasyonlara destek olmayı doğal misyonumuz olarak görüyoruz. Festivalin, sürekli ve istikrarlı bir biçimde devam etmesi bölgemizin ve ülkemizin tanıtımı açısından çok önemli.”