Geri Dön

Şehrin stresinden dağlarda arınıyorlar

Turgutlu Belediyesi Dağcılık Akademisi (TURBELDAK) bu haftaki etkinliğinde, Ergenekon Mahallesi’nden başlayıp Dalbahçe-Osmancık-Yayla parkurunu yürüdü.

Şehrin stresinden dağlarda arınıyorlar

Turgutlu Belediyesi Dağcılık Akademisi (TURBELDAK) bu haftaki etkinliğinde, Ergenekon Mahallesi’nden başlayıp Dalbahçe-Osmancık-Yayla parkurunu yürüdü. Defalarca araçla gittikleri yollarda yürüyünce, farkına varmadıkları güzelliklere şahit olduklarını anlatan katılımcılar, “Şehrin gürültüsünden uzaklaşıp temiz havayı teneffüs etmek harika bir şey” ifadelerini kullandı. Yürüyüşlere kayıt yaptırmak isteyenler Turgutlu Belediyesi Sosyal İşler Müdürlüğü’ne başvurabilir.

Yerli solunum cihazında ilk prototip üretildi Baykar Teknik Müdürü Selçuk Bayraktar, yerli solunum cihazının ilk prototipini sosyal medya hesabı üzerinden paylaştı. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, bir kaç gün önce yerli solunum cihazlarının üretimiyle ilgili yaptığı açıklamada tüm altyapının oluşturulduğunu ve ilk teslimatın 15 Nisan'da yapılacağını duyurmuştu.
İlçeye inen dağ keçilerini görüntüledi, sözleri gülümsettiERZİNCAN'ın Kemaliye ilçesinde, koronavirüs nedeniyle vatandaşların evlerinde kalmasının ardından dağ keçileri ilçe yakınlarına kadar indi. Rehber ve fotoğrafçı Şevket Gültekin ilçeye inen dağ keçilerini görüntüledi. Gültekin'in dağ keçilerine seslenmesi gülümsetti.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber