Geri Dön

SEY Vakfı’nın hedefi, fırsat eşitliği

Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları’nın kurucuları Semra ve Enver Yücel adına, ‘Bir çocuktan bir umut yaratmak’ hedefiyle mayıs ayında faaliyete başlayan SEY Vakfı, anaokulu ve ilkokul çağındaki dezavantajlı 20 çocuğa tam eğitim bursu verecek.

SEY Vakfı’nın hedefi, fırsat eşitliği

Eğitimde fırsat eşitliği sağlamak istediklerini belirten SEY Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Yücel, “Tek başımıza değil ama el birliği ile bunu yapabiliriz. Bursu kazanmanın temel koşulu, aile geçiminin asgari ücretle sağlanması ya da anne ve babanın işsiz olması” dedi.

Öncelik miniklerin


Vakıf Başkan Vekili Begüm Yücel Çabakçor ise, “Öğrenci bursları genellikle üniversite kademesinde veriliyor. Halbuki, araştırmalar gösteriyor ki bir ülkede ana sınıfı ya da ilkoku çağıdaki çocuğa yapılan 1 dolar yatırım, ülkeye 7 dolar olarak geri dönüyor. Lise, üniversite öğrencileri için de projelerimiz olacak ama asıl, küçük yaş grubuna yoğunlaşacağız” diye konuştu.

SEY Vakfı Gelecek Bursu başvuruları, 30 Temmuz’a kadar, seyvakfi.org internet sitesi üzerinden yapılabilecek.

Akıllara durgunluk veren kaza! Seyir halindeyken üzerinden atladılarAdana’nın Kozan ilçesinde akıllara durgunluk veren bir kaza yaşandı. Şoförü ve yanındaki yolcunun atlayıp kayıplara karıştığı çalışır durumdaki sepetli motosiklet lokantada kuryelik yapan şahsa çarptı. Kendisine sürücü olmayan sepetli bir motosikletin çarptığını söyleyen kuryeye kimse inanmadı. Görülmemiş kaza güvenlik kamerası görüntüleri sayesinde aydınlandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber