Geri Dön
EgeSeyyarı yok sayamayız

Seyyarı yok sayamayız

İzmir’deki seyyar satıcıların sorunlarının iletildiği CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu “Çözüm için hem TBMM hem de belediye meclislerinde temsilcileri yer almalı” dedi

Seyyarı yok sayamayız

Selçuk Belediyesi’nin Efes Tarlası Yaşam Köyü’nin açılışı için İzmir’e gelen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na, seyyar satıcıların yaşadığı sorunları içeren 7 maddelik rapor iletildi. Projenin açılış törenine katılan İzmir Seyyar Esnaf ve Sanatkarlar Meclisi Başkanı Evren Laçin’in sunduğu raporu inceleyen Kılıçdaroğlu, “Ülke genelinde 8.5 milyon, İzmir’de ise 250 bini bulan seyyar esnafı yok sayamayız” dedi. Pandemide iş yapamayan seyyar satıcılar ve sokak sanatçılarına İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin destek olduğunu ve yardımlarının süreceğini dile getiren Kılıçdaroğlu, şöyle konuştu:
“Ben de konuyu yakından takip edeceğim. Gerek TBMM’de gerekse belediye meclislerinde seyyar esnaf ve sokak sanatkarlarını temsil eden isimler yer almalı. Böylece hızlı karar alma ve çözüme daha çabuk ulaşma noktasında fark yaratıp kendi sorunlarını doğrudan siyasi iradeye aktarabilir.”
CHP ve Büyükşehir’in seyyar esnafının sıkıntılarının farkında olduğunu kaydeden Laçin de, “Demokrasi mücadelesinde başarıya ulaşmak istiyorsak, sokak emekçilerine tüm meclislerde yer vermeliyiz. Başkanımız Kılıçdaroğlu’nun 18 günlük tam kapanma sürecinde midye, köfte, simit ve çiçek gibi ürünleri satan sokak satıcılarının günlük ihtiyaçlarının giderilmesi talimatını vermişti. Büyükşehir Başkanı Tunç Soyer de bizimle iletişime geçerek mağdur durumdaki 270 seyyar ve sanatkarımızın bilgilerini aldı. Geçtiğimiz gün itibariyle de bu arkadaşlarımıza biner liralık yardım paraları ulaştırıldı” dedi.

bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler