Ege Sırada ÖTV olsun

Sırada ÖTV olsun

16.06.2021 - 00:05 | Son Güncellenme:

Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi, İzmir Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Celil Anık, taksicilerin aşılamada öncelikli gruba alınması yönündeki çağrılarını duyan Hükümet’e teşekkür etti.

Sırada ÖTV olsun

Bir diğer talepleri olan ÖTV indirimini hatırlatan Anık, “Sıfır araç alımında yüzde 45 ÖTV yükümüzün hafifletilmesi için de müjde bekliyoruz” dedi.

Haberin Devamı

Haksız rekabet

Şehir içi taşımacılıkta kullanılan minibüs ve otobüs gibi diğer ticari araçlarda ÖTV’nin yüzde 4-8 arasında değiştiğine, bu durumun haksız rekabete yol açtığına da işaret eden Anık, “Taksici esnafına yapılan haksızlığı devletimizin ilgili birimlerine pek çok kez aktardık. 15 yıldır bunun mücadelesini veriyorum. ‘ÖTV ödemeyelim’ diye bir talebimiz hiçbir zaman olmadı. Yüzde 20 civarında makul düzeye çekilmesini istiyoruz. Sesimiz bir kez duyuldu, 2016 yılında bir defaya mahsus ÖTV muafiyeti getirildi, bu uygulama da Haziran 2019’da sona erdi. Mutlaka kalıcı bir düzenleme yapılmalı, ÖTV yükünün altında ezilen esnafımızın yüzü güldürülmeli” diye konuştu.