Ötv

Ötv

Son dakika ÖTV haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan ÖTV gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan ÖTV haber sayfamızda...

Ötv

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 4.451 ötv haberi bulunmuştur.
‘Komplo devrede hedef Türkiye’
‘Komplo devrede hedef Türkiye’ MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Ayhan Bora Kaplan organize suç örgütüne yönelik soruşturma kapsamında yaşanan gelişmelere işaret ederek, 17-25 Aralık emniyet ve yargı ortaklı darbe girişimin tekrarının planlandığı mesajını verdi. Partisinin Meclis grubu toplantısında konuşan Bahçeli, özetle şu mesajları verdi:
15.05.2024 Gündem
Bahçeli: Birkaç emniyet müdürünün açığa alınmasıyla komplo devrededir
Bahçeli: Birkaç emniyet müdürünün açığa alınmasıyla komplo devrededir Geçtiğimiz günlerde İsveç'in ev sahipliğinde gerçekleştirilen Eurovision şarkı yarışması ve İsviçre'nin kazanmasına ilişkin MHP lideri Bahçeli açıklama yaptı. Bahçeli, bir soruşturma kapsamında Ankara Emniyeti'nde 3 üst düzey memurun görevden uzaklaştırılmasıyla ilgili de, 'Tüm kanun dışı irtibat ve ilişki ağının farkındayız. Bir komplo devrededir. Hedef AK Parti, MHP ve Cumhur İttifakı'dır. Maşa kullananları takipteyiz.' dedi.
14.05.2024 Haberler
Bahçeli: Birkaç emniyet müdürünün açığa alınmasıyla komplo devrededir
Bahçeli: Birkaç emniyet müdürünün açığa alınmasıyla komplo devrededir Geçtiğimiz günlerde İsveç'in ev sahipliğinde gerçekleştirilen Eurovision şarkı yarışması ve İsviçre'nin kazanmasına ilişkin MHP lideri Bahçeli açıklama yaptı. Bahçeli, bir soruşturma kapsamında Ankara Emniyeti'nde 3 üst düzey memurun görevden uzaklaştırılmasıyla ilgili de, 'Tüm kanun dışı irtibat ve ilişki ağının farkındayız. Bir komplo devrededir. Hedef AK Parti, MHP ve Cumhur İttifakı'dır. Maşa kullananları takipteyiz.' dedi.
14.05.2024 Gündem
Otomobilde aylar sonra ilk düşüş
Otomobilde aylar sonra ilk düşüş Otomotiv pazarı, geçen yıl kırdığı rekorun ardından bu yılın ilk aylarında da hızlı bir başlangıç yapmıştı. Özellikle yerel seçimler öncesine çekilen taleplerin yanı sıra, ÖTV muafiyet sınırlarının değişmesi nedeniyle hızlanan trafik, seçimler sonrasında yavaşlamış görünüyor. Üstelik de, döviz kurlarında seçim sonrası büyük bir oynama olmamasına ve kampanyanlara rağmen... 
4.05.2024 Ekonomi
'Balıkçılığın gelişmesi için 22 yılda 42 milyar lira destek sağladık'
'Balıkçılığın gelişmesi için 22 yılda 42 milyar lira destek sağladık' Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, "Balıkçılık sektörümüzün gelişmesi için son 22 yılda güncel rakamlarla; 23,2 milyar lira ÖTV indirimli yakıt desteği, 16,5 milyar lira yetiştiricilik desteği, 561,6 milyon lira küçük ölçekli balıkçılık desteği ve diğer desteklerle toplam 42 milyar lira destek sağladık" dedi.
30.04.2024 Ekonomi
Üreticiye destek başvuruları başladı
Üreticiye destek başvuruları başladı Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK), IPARD III. Dönemi 1. Başvuru Çağrı İlanı için süreç devam ediyor.
18.04.2024 Ekonomi
Araç alacaklara Nisan ayı için uyarı! Bayram öncesi piyasa hareketlendi! Yeni rekor geldi
Araç alacaklara Nisan ayı için uyarı! Bayram öncesi piyasa hareketlendi! Yeni rekor geldi Araç piyasasına dair dikkat çeken veriler gelmeye başladı. Mart ayında otomobil satışlarına önemli artışlar gerçekleşti. Peki bayram öncesinde piyasadaki hareketlenmenin nedeni ne? Sıfır ve ikinci elde en çok hangi marka ve modeller tercih ediliyor? İşte detaylar...
3.04.2024 Ekonomi
‘Karbon depolama atlası’ oluşturulacak
‘Karbon depolama atlası’ oluşturulacak Türkiye’nin iklim değişikliği ile mücadelede 2024-2030’u kapsayan “azaltım” yol haritası hazır. Buna göre, sera gazı emisyonlarının azaltılması için “Türkiye karbon depolama atlası” oluşturulacak. Döküm sahalarına atık kabulü sonlandırılacak. ÖTV tarifelerine karbon ayarı yapılacak.
29.03.2024 Ekonomi
Taksiciler, İstanbul’a 10 bin yeni taksi istiyor
Taksiciler, İstanbul’a 10 bin yeni taksi istiyor İstanbul Taksiciler Esnaf Odası (İTEO) Başkanı Eyüp Aksu, “Korsan taşımacılık sektörümüzün vebasıdır” diyerek, İstanbul'a 10 bin yeni taksi çıkarılarak bu sorunun çözülebileceğini söyledi.
19.03.2024 Ekonomi
Engelli araçta limit 1 milyon 591 bin TL oldu
Engelli araçta limit 1 milyon 591 bin TL oldu Engelli kişilerin kullanımı için yurt dışından ithal edilen özel tertibatlı araçlar, 2024 yılı için 1 milyon 591 bin 200 TL’ye kadar ÖTV istisnasından yararlanabilecek.
19.03.2024 Ekonomi
Bakan Şimşek'ten dolar, vergi ve kredi açıklaması! 'Bu haberleri yalanlamaktan yorulduk'
Bakan Şimşek'ten dolar, vergi ve kredi açıklaması! 'Bu haberleri yalanlamaktan yorulduk' Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, katıldığı bir TV programında ekonomi gündemine ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Şimşek 'yeni vergi olacak mı?' sorusunu yanıtlarken, kredilerle ilgili önemli bir açıklama yaptı.
17.03.2024 Haberler
Bakan Şimşek'ten son dakika dolar, vergi ve kredi açıklaması! 'Bu haberleri yalanlamaktan yorulduk'
Bakan Şimşek'ten son dakika dolar, vergi ve kredi açıklaması! 'Bu haberleri yalanlamaktan yorulduk' Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, katıldığı bir TV programında ekonomi gündemine ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Şimşek 'yeni vergi olacak mı?' sorusunu yanıtlarken, kredilerle ilgili önemli bir açıklama yaptı.
17.03.2024 Ekonomi
Turgut Altınok: 31 Mart’tan sonra PTT çalışanları pasolarına geri dönecek
Turgut Altınok: 31 Mart’tan sonra PTT çalışanları pasolarına geri dönecek AK Parti Ankara Büyükşehir Belediye başkan adayı Turgut Altınok, "31 Mart’tan sonra PTT çalışanları pasolarına geri dönecek. PTT personelimiz eskiden olduğu gibi ücretsiz otobüs hizmetinden yararlanacak" dedi.
8.03.2024 Gündem
Araç satışlarında dikkat çeken hareketlilik: Fiyatı en düşük 4 model belli oldu
Araç satışlarında dikkat çeken hareketlilik: Fiyatı en düşük 4 model belli oldu  Yeni yıl itibarıyla araç satışları ve pazardaki hareketlilik dikkat çekmeye başladı. Ocak-şubat döneminde geçen yıla göre satışlarda yüzde 50’nin üzerinde artış yaşandı. Öte yandan fiyatı en düşük 4 sıfır araç modeli belli oldu. İşte detaylar... 
6.03.2024 Ekonomi
Araç sahipleri dikkat: Motorine indirim geldi
Araç sahipleri dikkat: Motorine indirim geldi Brent petrol fiyatları ve dövizdeki değişikliklerle birlikte motorin fiyatları da değişmeye devam ediyor. Motorine bu gece yarısı itibarıyla 1 lira 35 kuruş indirim geldi. İstanbul'da motorinin litresi 40 lira 7 kuruş, Ankara'da ise 41 lira 46 kuruş oldu.
1.03.2024 Ekonomi
Gece yarısı fiyatlar değişti: Akaryakıtta çifte indirim!
Gece yarısı fiyatlar değişti: Akaryakıtta çifte indirim! Akaryakıtta EPDK'nın geçtiğimiz gün duyurduğu indirim pompaya yansıdı. Bu gece itibarıyla benzin 76 kuruş, motorin ise 1 lira 10 kuruş ucuzladı. İstanbul'da benzinin litresi 40 lira 46 kuruşa, Ankara'da ise 41 lira 16 kuruşa düştü. Motorin ise İstanbul'da 42 lira 4 kuruşa, Ankara'da ise 42 lira 8 kuruşa indi.
22.02.2024 Ekonomi
Karadenizli balıkçılardan hamside boy talebi
Karadenizli balıkçılardan hamside boy talebi TBMM Balıkçılık ve Su Ürünleri Araştırma Komisyonu Başkanı İsmail Emrah Karayel, saha incelemelerinde Karadeniz'deki balıkçılardan hamsi boylarıyla ilgili farklı talepler geldiğini belirterek, "Avlanan balık boylarının düşürülmesiyle ve artırılmasıyla ilgili talepler geldi. Birbiriyle mütenakız bu tip taleplerle ilgili akademisyenlerin görüşlerini alıp, hangisinin doğru olduğunu tespit edip, doğru neyse onu raporumuza geçirmek istiyoruz" dedi.
18.02.2024 Ekonomi
TCMB: Yıllık enflasyon, temel mal ve enerjide yükseldi
TCMB: Yıllık enflasyon, temel mal ve enerjide yükseldi TÜRKİYE Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB), yıllık enflasyonun temel mal ve daha belirgin olarak enerjide yükselirken; diğer ana gruplarda gerilediğini açıkladı.
6.02.2024 Ekonomi
Aylık Fiyat Gelişmeleri Raporu yayımlandı
Aylık Fiyat Gelişmeleri Raporu yayımlandı Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) yıllık enflasyonun temel mal ve daha belirgin olarak enerjide yükselirken, diğer ana gruplarda gerilediğini açıkladı.
6.02.2024 Uzmanpara
TESK'ten hurda araç teşvik yasası açıklaması
TESK'ten hurda araç teşvik yasası açıklaması TESK Başkanı Bendevi Palandöken "Hurda araç teşvik yasasına ihtiyaç var" dedi.
3.02.2024 Ekonomi
Merkez Bankası, PPK toplantı özetini yayımladı
Merkez Bankası, PPK toplantı özetini yayımladı Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Para Politikası Kurulu (PPK), 2024 yılı Ocak ayında, aylık enflasyonda görülmesi beklenen geçici yükselişin ardından fiyat artışlarının Şubat ayı ve sonrasında yavaşlayacağını tahmin etti.
1.02.2024 Ekonomi
Bakan Uraloğlu: Doğu Akdeniz'de etkinliğimiz artacak
Bakan Uraloğlu: Doğu Akdeniz'de etkinliğimiz artacak Türkiye ile Kuzey Kıbrıs Türkiye Cumhuriyeti (KKTC) arasında 3 trafik gözetleme istasyonu ve 1 gemi trafik hizmetleri merkezinden oluşan 'Doğu Akdeniz Gemi Trafik Hizmetleri Sistemi Kurulumu Projesi İmza Töreni' gerçekleşti. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, "Proje ile Doğu Akdeniz'de etkinliğimizi arttıracak, Mavi Vatan'ımızda çıkarlarımızı koruyacak, KKTC çevre denizleri ve ülkemiz arasındaki deniz alanında tüm deniz trafiğini izleyebileceğiz" dedi.
23.01.2024 Ekonomi
Engelli Araç Limiti 2024: Sıfır Engelli Araç Limiti Ne Kadar?
Engelli Araç Limiti 2024: Sıfır Engelli Araç Limiti Ne Kadar? Engelli araç limiti, engelli vatandaşların Özel Tüketim Vergisi (ÖTV) ödemeden satın alabilecekleri araçların fiyatını belirleyen bir kriterdir. Her yıl yeniden değerleme oranına göre güncellenen engelli araç limiti 2024 yılında da artış göstermiştir. Engelli araç almak isteyen vatandaşların yerine getirmesi gereken bazı koşullar vardır. Engelli araç limiti ne kadar? Engelli araç alım şartları nelerdir? İşte detaylar...
5.01.2024 Ekonomi
Yeniden Refah Partisi'nden ittifak mesajı
Yeniden Refah Partisi'nden ittifak mesajı Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Yardımcısı Suat Kılıç, AK Parti ile yerel seçime yönelik ittifak görüşmelerine ilişkin konuştu.
4.01.2024 Gündem
MOTORİN-BENZİN-LPG'ye ÖTV zammı geldi mi? 3 Ocak Güncel akaryakıt fiyatları ⛽ Akaryakıt fiyatları ÖTV zammı yüzde kaç oldu?
MOTORİN-BENZİN-LPG'ye ÖTV zammı geldi mi? 3 Ocak Güncel akaryakıt fiyatları ⛽ Akaryakıt fiyatları ÖTV zammı yüzde kaç oldu? Milyonlarca araç sahibi akaryakıt fiyatlarına zam geldi mi, ÖTV zammı yapıldı mı sorularına yanıt aramaya devam ediyor. Aralık ayı enflasyon verilerinin açıklanmasının ardından 6 aylık ÜFE oranı da belli oldu. Böylelikle akaryakıt fiyatlarına da otomatik olarak zam gelmiş oldu. Peki Benzin, Motorin, LPG'ye ne kadar zam geldi, ÖTV artışı yüzde kaç oldu?
3.01.2024 Bilgi Rehberi

Benzer Haber Etiketleri

Ötv ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.