Ötv

Ötv

Son dakika ÖTV haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan ÖTV gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan ÖTV haber sayfamızda...

Ötv

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.456 ötv haberi bulunmuştur.
İstanbul'da öğrenci abonmanlarına yapılan zam geri alındı
İstanbul'da öğrenci abonmanlarına yapılan zam geri alındıİstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Ulaşım Koordinasyon Merkezi'nin (UKOME) 6 Nisan'daki toplantısında toplu taşımaya yapılan yüzde 40'lık zammın öğrencilerle ilgili kısmı geri çekildi.
23.05.2022Gündem
Telefona ÖTV düzenlemesi
Telefona ÖTV düzenlemesiResmi Gazete'de yayımlanan düzenlemeye göre, cep telefonu satışlarında uygulanan ÖTV matrahı yeniden belirlendi.
20.04.2022Ekonomi
Son dakika: Cep telefonu satışına ÖTV düzenlemesi
Son dakika: Cep telefonu satışına ÖTV düzenlemesiResmi Gazete'de yayımlanan düzenleme ile cep telefonu tesliminde ÖTV matrahları yeniden belirlendi.
19.04.2022Ekonomi
Piyasaya TOGG etkisi! İkiye katlayacak
Piyasaya TOGG etkisi! İkiye katlayacakElektrikli otomobillerin Türkiye pazarındaki yeri gün geçtikçe artıyor. Çevreci ve yakıt tasarruflu oluşunun yanı sıra tasarımlarıyla da beğeni toplayan elektrikli otomobillerin geçen yıl 2 bin 846 adetlik satış rakamına ulaştığını söyleyen uzmanlar, TOGG’a olan ilginin artmasıyla bu rakamın 5 bin adete ulaşacağını açıkladı.
11.04.2022Gündem
Hijyen ürünlerinde ÖTV sıfırlanmalı
Hijyen ürünlerinde ÖTV sıfırlanmalıTürkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu Genel Başkanı Bendevi Palandöken, temizlik ve hijyen ürünlerinde ÖTV'nin sıfırlanıp, yüzde 18'lik KDV oranının düşürülmesini istedi.
27.03.2022Ekonomi
TESK: “Temizlik ürünlerinde ÖTV sıfırlanmalı KDV düşürülmeli”
TESK: “Temizlik ürünlerinde ÖTV sıfırlanmalı KDV düşürülmeli”Temizlik ürünlerinin lüks tüketim olmadığını ve ÖTV’nin sıfırlanıp KDV oranının düşürülmesi gerektiğini hatırlatan Türkiye Esnaf ve Sanatkârları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Temizlik ürünlerinde ÖTV sıfırlanmalı KDV düşürülmeli” dedi.
26.03.2022Ekonomi
Ötv Matrahı Nedir, Nasıl Hesaplanır? Ötv Matrahı Nelerden Oluşur?
Ötv Matrahı Nedir, Nasıl Hesaplanır? Ötv Matrahı Nelerden Oluşur?ÖTV matrahı en çok merak edilen vergiler içerisinde yer alır. Özellikle otomobiller ile ilgili olması üzerinden belli başlı bazı kriterleri bulunur. Peki, ÖTV matrahı nedir, nasıl hesaplanır? ÖTV matrahı nelerden oluşur detayları ile derledik.
21.03.2022Eğitim
Ünlü otomobil markalarından flaş 'Rusya' kararı!
Ünlü otomobil markalarından flaş 'Rusya' kararı!Rusya-Ukrayna savaşı otomotiv üretimini derinden etkiliyor. Tedarikte aksama yaşayan bazı küresel fabrikalar, bu hafta üretime ara verdi.
1.03.2022Ekonomi
Jeotermal enerjide yatırımlar ancak teşvikle yapılabilir
Jeotermal enerjide yatırımlar ancak teşvikle yapılabilirÜlkemizde jeotermal kaynakların aranması son derece maliyetli, bunun için teşvikler gerekiyor. Devletin elinde çok sayıda teşvik mekanizması var bizi destekleyebilecek, bu mekanizmaları kullanalım. Sadece döviz alım garantisi, devletin hazinesinden para vererek teşvik değil, diğer teşvik unsurlarının da kullanılmasını istiyoruz.
1.03.2022Vitrin
Araç alacaklar dikkat! Otomobil piyasasına Rus tehdidi
Araç alacaklar dikkat! Otomobil piyasasına Rus tehdidiUkrayna'daki kriz tırmandıkça ABD, Avrupa ve Asya'daki otomobil üreticileri önemli hasarlar alabilir. Konuyla ilgili milliyet.com.tr'ye açıklamalarda bulunan Motorlu Araç Satıcıları Federasyonu (MASFED) Genel Başkanı Aydın Erkoç, "Avrupa ülkelerine gaz yönünden bir kısıtlama gelirse, onlarda üretimin sıkıntı olacağını düşünüyoruz. Avrupa’nın ekonomisinin etkilenmesi maliyetlerin de artmasına sebep olur." dedi.
25.02.2022Ekonomi
KDV’ye ‘oturma’ kriteri
KDV’ye ‘oturma’ kriteriGıdada KDV indiriminde detaylar belli oldu. Düzenlemeye göre, simitin KDV’si  tezgahtan alınırsa yüzde 1, pastanede oturup yenirse yüzde 8 olacak. Düzenlemeyle fazla kesilen KDV'ye iade yolu da açıldı.
24.02.2022Ekonomi
Bakan Dönmez'dan kademeli elektrik tarifesi ve İran'dan yapılan doğalgaz kesintisi açıklaması
Bakan Dönmez'dan kademeli elektrik tarifesi ve İran'dan yapılan doğalgaz kesintisi açıklamasıEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, gündeme ilişkin flaş açıklamalarda bulundu. Bakan Dönmez, kademeli elektrik tarifesi için, 'Tüketim limitine ilişkin gerçekten ihtiyaç varsa değişikliğe gidebiliriz. 150 kilovatsaat kalacak diye bir kaidemiz yok' açıklamasında bulunarak İran'dan yapılan doğalgaz kesintisinin ise geçici olduğunu belirtti.
24.01.2022Ekonomi
ÖTV indirimi gelen araçlar ve araba fiyat listesi 2022 || ÖTV indirimi hangi arabalara geldi, sıfır araba fiyatları indirimi nedir?
ÖTV indirimi gelen araçlar ve araba fiyat listesi 2022 || ÖTV indirimi hangi arabalara geldi, sıfır araba fiyatları indirimi nedir?Otomobil ÖTV matrah güncellemesi açıklandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla karar Resmi Gazete'de yayımlandı. TV oranında gerçekleştirilen değişiklik sonrasında ÖTV oranı düşen otomobillere indirim gelecek. ÖTV indirimi olan araçlar merak ediliyor. Peki ÖTV indirimi gelen araçlar neler? İşte araç ÖTV dilimleri 2022...
14.01.2022Gündem
ÖTV indirimi sonrası bayilerde telefon trafiği!
ÖTV indirimi sonrası bayilerde telefon trafiği!Sıfır araçlardan alınan Özel Tüketim Vergisi (ÖTV) matrahları değişti. Hal böyle olunca bayilerdeki telefon trafiği de bir hayli arttı. Ayrıca bazı otomobillerdeki indirim tutarı 45 bin lira ile 50 bin liraya kadar yükseldi.
14.01.2022Haberler
Fiyatlarda düşüş ÖTV ayarıyla geldi
Fiyatlarda düşüş ÖTV ayarıyla geldiSıfır otomobil alımında uygulanacak matrah limitleri değiştirildi. 2022 yılı için ÖTV matrah dilimleri, motor silindir hacmi 1600 santimetreküpe kadar olan otomobillerde yüzde 45, yüzde 50, yüzde 60, yüzde 70 ve yüzde 80 olarak belirlendi.
14.01.2022Ekonomi
Resmen yayımlandı! Otomotivde ÖTV düzenlemesi
Resmen yayımlandı! Otomotivde ÖTV düzenlemesiOtomobil alımında uygulanacak matrah limitlerinin değiştirilmesine yönelik Cumhurbaşkanı Kararı Resmi Gazete’de yayımlandı.
13.01.2022Ekonomi
Karavan piyasasında ÖTV indirimi bereketi!
Karavan piyasasında ÖTV indirimi bereketi!Karavanist İstanbul Karavan ve Ekipmanları Fuarı ile Outdoorist Fuarı Büyükçekmece’de bulunan Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşiyor. Geçtiğimiz aylarda meclisten çıkan yasayla motorlu karavanlar için ÖTV indirimi yapılması Karavanist ve Outdoorist Fuarları’na olan ilgiyi hareketlendirdi.
11.01.2022Ekonomi
Sigaraya zam geldi mi? Sigara fiyatları ne kadar oldu? İşte yeni fiyatlar...
Sigaraya zam geldi mi? Sigara fiyatları ne kadar oldu? İşte yeni fiyatlar...ÖTV düzenlemesinin ardından sigaraya zam oranları merak edilmeye başlandı. Vatandaşlar "Sigaraya zam geldi mi? Sigara fiyatları ne kadar oldu?" sorusunu sıklaştırdı. İşte yeni fiyatlar...
4.01.2022Gündem
Akaryakıtta yeni dönem
Akaryakıtta yeni dönemAkaryakıt fiyatlarında yeni bir döneme giriliyor. Resmi Gazete'de yayımlanan karara göre dünden itibaren ürünlerin fiyatlarında yapılan düşüş pompa yerine ÖTV'ye yansıyacak. Yapılacak artışlar ise hiçbir şekilde 2 Nisan 2020 tarihli ÖTV tutarlarını geçmeyecek.
23.12.2021Ekonomi
Akaryakıtta ÖTV, döviz cinsinden fiyatların düşüşü kadar artırılabilecek
Akaryakıtta ÖTV, döviz cinsinden fiyatların düşüşü kadar artırılabilecekAkaryakıtta sıfırlanan Özel Tüketim Vergisi (ÖTV) bugünden itibaren her bir malın fiyatında uluslararası petrol fiyatları veya döviz kurlarına bağlı olarak gerçekleşen azalış tutan kadar artırılacak.
22.12.2021Ekonomi
İşte 2022’deki vergi ve harç miktarları
İşte 2022’deki vergi ve harç miktarlarıHazine ve Maliye Bakanlığı'nın yayınladığı bir dizi tebliğ ile harçlar, emlak, çevre temizlik ve özel iletişim vergileri ile Vergi Usul Kanunu kapsamındaki cezalara zam yapıldı.
22.12.2021Ekonomi
Resmi Gazete'de yayımlandı! Vergi, harç, değerli kağıtta yeni tarifeler belli oldu
Resmi Gazete'de yayımlandı! Vergi, harç, değerli kağıtta yeni tarifeler belli olduYeni yıla sayılı günler kala vergi düzenlemeleri birer birer Resmi Gazete'de yayımlanmaya başladı. Buna göre vergi, harç, değerli kağıt, engelli otomobili tavanı gibi birçok kalemde yeni rakamlar belli oldu.
21.12.2021Ekonomi
Araç alacaklar dikkat! Sektörden ÖTV talebi
Araç alacaklar dikkat! Sektörden ÖTV talebiYıl başından bu yana çip krizi nedeniyle tedarik sorunlarının yaşandığı otomotiv sektöründe, son haftalarda ise yoğun bir fiyatlama mesaisi harcanıyor. ODD Başkanı Ali Bilaloğlu, önümüzdeki dönemde ÖTV'de yeni bir matrah güncellemesi beklediğini söyledi.
3.12.2021Ekonomi
İZDENİZ'den zamlı feribot tarifesi
İZDENİZ'den zamlı feribot tarifesiİZMİR Büyükşehir Belediyesi şirketi İZDENİZ A.Ş., feribot ücretlerine zam yaptı. Zamlı tarife, 28 Kasım Pazar itibarıyla geçerli olacak.
27.11.2021Ekonomi
Uzman isim canlı yayında açıkladı! ‘Anlaşmaların olduğunu biliyorum’
Uzman isim canlı yayında açıkladı! ‘Anlaşmaların olduğunu biliyorum’Türkiye ekonomisine yönelik gelişmeler önemle takip edilmeye devam ediyor. Son dönemde Türkiye ile Birleşik Arap Emirlikleri arasında yapılan anlaşmalar ve Merkez Bankası ile BDDK arasındaki görüşme gündemdeki yerini koruyor. Prof. Dr. Sefer Şener ise CNN Türk ekranlarında piyasadaki gelişmelere dair önemli açıklamalarda bulundu. Şener, “Bundan sonraki süreçte Avrupa’ya dönük olarak ikili swap anlaşmalarının olduğunu biliyorum. Bunun kurdaki dalgalanmayı azaltacağını düşünüyorum” ifadelerini kullandı.
26.11.2021Milliyet Tv

Benzer Haber Etiketleri

Ötv ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.