Ötv

Ötv

Son dakika ÖTV haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan ÖTV gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan ÖTV haber sayfamızda...

Ötv

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.380 otv haberi bulunmuştur.
ÖTV desteği çağrısı
ÖTV desteği çağrısıBaşkan Anık, otomobil fiyatlarındaki artışa dikkat çekti “100 bine yakın taksicinin gözü kulağı Ankara’da” dedi
26.03.2021Ege
Vergi feragati 4 milyar liraya çıktı
Vergi feragati 4 milyar liraya çıktıEnerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası (EPGİS) Başkanı Fesih Aktaş, akaryakıt fiyatlarında tekrar devreye alınan eşel mobil sistemiyle devletin akaryakıt fiyatlarını sabit tutmak için feragat ettiği ÖTV miktarının 4 milyar liraya yaklaştığını, LPG fiyatlarındaki ÖTV miktarının ise oluşan zam ihtiyacını sönümlemek üzere indirilmesiyle sıfıra yaklaştığını söyledi.
16.03.2021Uzmanpara
Benzine zam geldi! Pompa fiyatlarına yansımayacak
Benzine zam geldi! Pompa fiyatlarına yansımayacakEPGİS tarafından yapılan açıklamaya göre 10/03/2021 itibarıyla benzinde 30 kuruş fiyat artışı gerçekleşti. Yapılan artış pompa fiyatlarına yansımayacak.
9.03.2021Ekonomi
EPDK'dan yeni çalışma: Ucuz olanı tercih edin
EPDK'dan yeni çalışma: Ucuz olanı tercih edinGeçtiğimiz hafta akaryakıt fiyatlarındaki haksız kâr artışına "dur" diyen ve gizli zam yaptığı tespit edilen akaryakıt dağıtım  şirketleri hakkında inceleme başlatan Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) yeni bir çalışmaya imza attı.
9.03.2021Ekonomi
Merkez'den enflasyon açıklaması
Merkez'den enflasyon açıklamasıTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Aylık Fiyat Gelişmeleri Raporu'na göre, uluslararası emtia fiyatlarındaki yükseliş ve bazı sektörlerde belirginleşen arz kısıtlarının etkisiyle üretici fiyatlarındaki güçlü artış eğilimi devam etti.
4.03.2021Uzmanpara
Merkez Bankası Şubat Ayı Fiyat Gelişmeleri Raporu yayımlandı
Merkez Bankası Şubat Ayı Fiyat Gelişmeleri Raporu yayımlandıTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Aylık Fiyat Gelişmeleri Raporu'na göre, uluslararası emtia fiyatlarındaki yükseliş ve bazı sektörlerde belirginleşen arz kısıtlarının etkisiyle üretici fiyatlarındaki güçlü artış eğilimi devam etti.
4.03.2021Ekonomi
EPDK’dan akaryakıt şirketlerine inceleme
EPDK’dan akaryakıt şirketlerine incelemeEnerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK), haksız kâr artışıyla akaryakıt fiyatlarına gizli zam yapan dağıtım şirketleri hakkında inceleme başlattı.
4.03.2021Ekonomi
Akaryakıt şirketlerine 'gizli zam' incelemesi!
Akaryakıt şirketlerine 'gizli zam' incelemesi!Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK), haksız kar artışıyla akaryakıt fiyatlarına gizli zam yapan dağıtım şirketleri hakkında inceleme başlattı.
3.03.2021Uzmanpara
Son dakika: EPDK akaryakıt şirketlerine inceleme başlattı
Son dakika: EPDK akaryakıt şirketlerine inceleme başlattıEnerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK), haksız kar artışıyla akaryakıt fiyatlarına gizli zam yapan dağıtım şirketleri hakkında inceleme başlattı.
3.03.2021Ekonomi
Benzinde fiyat artışı!
Benzinde fiyat artışı!EPGİS tarafından yapılan açıklamada, "27 Şubat itibarıyla benzinde 27 krş/lt fiyat artışı gerçekleşti, artış ÖTV’den karşılandığından pompa fiyatlarına yansımayacak." denildi.
26.02.2021Ekonomi
Rafinerilerde üretilen akaryakıt için önemli 'ÖTV' kararı!
Rafinerilerde üretilen akaryakıt için önemli 'ÖTV' kararı!Rafineri ve petrokimya tesislerinde üretilen akaryakıtın, üretildiği tesislerde ÖTV'ye tabi olmayan malların imalinde kullanımı ve rafineriler ile petrokimya tesisleri arasındaki tesliminde Özel Tüketim Vergisi (ÖTV) tutarı sıfıra düşürüldü.
19.02.2021Ekonomi
Ötv Hesaplama Nasıl Yapılır? Engelli Ötv İndirimi Hesaplama Yöntemi
Ötv Hesaplama Nasıl Yapılır? Engelli Ötv İndirimi Hesaplama YöntemiÖzel Tüketim Vergisi, 4760 sayılı kanuna ait dört ayrı listeler halinde yer alan malların üzerinde tek bir seferliğe mahsus olarak alınan bir vergi çeşidi olarak bilinir. Pek çok ürüne uygulanmanın yanı sıra daha önceki zamanlarda uygulanmış olan "İstihlal Vergisi" ile benzer yanları bulunmaktadır. İlk defa Avrupa Birliği ile uyum çerçevesinde yapılmıştır ve kanun değişikliği ile gündem maddesi olmuştur. İşte, merak edilen tüm detaylar.
6.02.2021Ekonomi
Elektrik motorlu otomobillerde ÖTV artırıldı
Elektrik motorlu otomobillerde ÖTV artırıldıBinek otomobiller ve esas itibarıyla insan taşımak üzere imal edilmiş diğer elektrik motorlu taşıtlardan alınan ÖTV, motor gücüne göre yüzde 10, 25 ve 60 olarak uygulanacak.
2.02.2021Uzmanpara
Elektrikli araçlara uygulanan ÖTV oranları artırıldı
Elektrikli araçlara uygulanan ÖTV oranları artırıldıElektrikli araçlara uygulanan özel tüketim vergisi (ÖTV) oranları artırıldı. Karar Resmi Gazete'de yayımlandı.
2.02.2021Ekonomi
İşte 2021 yılı vergileri
İşte 2021 yılı vergileriMükelleflerin bu yıl ödeyecekleri vergilerin hesaplanmasında ağırlıklı olarak yüzde 9.11’lik yeniden değerleme oranı belirleyici olacak. Vergilerin yanı sıra istisna ve muafiyetleri de içeren bu rehber, mükelleflere yol göstermeyi amaçlıyor
13.01.2021Ekonomi
Motorine zam yapıldı!
Motorine zam yapıldı!Motorinin litresine yapılacak 17 kuruşluk zam pompa fiyatlarına yansımayacak.
12.01.2021Uzmanpara
Motorine yapılan zam fiyatlara yansımayacak
Motorine yapılan zam fiyatlara yansımayacakMotorinin litresine yapılacak 17 kuruşluk zam pompa fiyatlarına yansımayacak.
12.01.2021Ekonomi
Alkollü içkilerin ÖTV’sine % 17.07 zam
Alkollü içkilerin ÖTV’sine % 17.07 zamYeni enflasyon rakamları uyarınca, alkollü içkilerin ÖTV’sine yüzde 17.07 zam geldi.
5.01.2021Ekonomi
Enflasyonda kademeli düşüş bekleniyor
Enflasyonda kademeli düşüş bekleniyorEkonomistler, aralıkta beklentilerin üzerinde gelen enflasyonda bu yılın mayıs ayından itibaren kademeli düşüşün başlayabileceğini, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın 28 Ocak'ta açıklayacağı yılın ilk Enflasyon Raporu'nun ve kurun seyrinin bundan sonra atılacak adımlar açısından önemli olduğunu belirtiyor.
4.01.2021Uzmanpara
Enflasyonda mayıstan itibaren kademeli düşüş bekleniyor
Enflasyonda mayıstan itibaren kademeli düşüş bekleniyorEkonomistler, aralıkta beklentilerin üzerinde gelen enflasyonda bu yılın mayıs ayından itibaren kademeli düşüşün başlayabileceğini, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın 28 Ocak'ta açıklayacağı yılın ilk Enflasyon Raporu'nun ve kurun seyrinin bundan sonra atılacak adımlar açısından önemli olduğunu belirtiyor.
4.01.2021Ekonomi
‘Alkollü içkilerde  ÖTV artışı olmasın’
‘Alkollü içkilerde ÖTV artışı olmasın’Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, ÖTV artışının kaçak içki üretimini de artırdığını belirterek, “Sahte içki üretenlerin ve bu nedenle hayatını kaybedenlerin bir hayli arttığı göz önünde bulundurulduğunda, bu yıl alkollü içkilerde ÖTV artışı yapılmamalı” ifadesini kullandı
3.01.2021Ekonomi
Son dakika haber: 2021'de vergiler ne kadar artacak? Milyonları ilgilendiren artış...
Son dakika haber: 2021'de vergiler ne kadar artacak? Milyonları ilgilendiren artış...Pasaport, ehliyet ve kimlik harcı ile motorlu taşıtlar vergisindeki (MTV) artış oranı 2021’de yüzde 9.11 olacak. MTV’de yüzde 9.11’lik oranın uygulanması ile motor silindir hacmi 1.300 silindir hacmindeki bir otomobilin vergisi 964 liradan 1.051 liraya çıkacak. Engellilere ÖTV’siz araçta limit 303 bin liradan 330 bin liraya çıkarılırken yurt dışından cep telefonu getirmek isteyenlerin ödeyeceği harç ise 2 bin 6 lira oldu.
30.12.2020Ekonomi
Vergi ve harçlar yeniden değerleme oranında artırılacak
Vergi ve harçlar yeniden değerleme oranında artırılacakYeni yılda, bazı vergi ve harç tutarlarında, yüzde 9,11 olarak belirlenen yeniden değerleme oranında artışa gidilecek.
29.12.2020Uzmanpara
Son dakika: Pasaport ve sürücü belgesi harçları değişiyor!
Son dakika: Pasaport ve sürücü belgesi harçları değişiyor!Yeni yılda, bazı vergi ve harç tutarlarında, yüzde 9,11 olarak belirlenen yeniden değerleme oranında artışa gidilecek. Harçlar Kanunu Genel Tebliğine göre, yeni yılda 6 aya kadar pasaportlar için harç tutarı 227,20 lira, 1 yıl süreli olanlar için 332,10 lira, 2 yıl süreli olanlar için 542,20 lira, 3 yıl süreliler için 770,20 lira ve 3 yıldan fazla süreli olanlar için 1085,40 lira oldu. 2021'de A sınıfı sürücü belgesi harcı 272 lira olarak belirlenirken, bu tutar B sınıfı sürücü belgesi harçlarında 820,10 lira olarak uygulanacak.
29.12.2020Ekonomi
Son dakika: Sigaraya vergi ayarı
Son dakika: Sigaraya vergi ayarıSon dakika gelen habere göre tütün içeren sigaralar ve tütün yerine geçen maddelerden yapılmış sigaralarda özel tüketim vergisi (ÖTV) oranı yüzde 67'den yüzde 63'e düşürülürken, maktu ve asgari maktu vergiler sabit tutuldu. Ocak-Haziran 2021 dönemi için bu ürünlerde yurt içi üretici fiyat endeksindeki (Yİ-ÜFE) artışa göre yapılması gereken otomatik güncellemenin de uygulanmaması kararlaştırıldı.
25.12.2020Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

vergiötvEPDKenflasyonzam

Ötv ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.