Geri Dön

Sosyal mesafe kalmadı!

Sıcak havayı fırsat bilenler, Muğla’nın dünyaca ünlü plajlarına akın etti. Denize girip, güneşlenenlerin büyük bölümünün sosyal mesafe kuralına uymadıkları dikkat çekti.

Sosyal mesafe kalmadı!

Sıcak havayı fırsat bilenler, Muğla’nın dünyaca ünlü plajlarına akın etti. Denize girip, güneşlenenlerin büyük bölümünün sosyal mesafe kuralına uymadıkları dikkat çekti. Bazı tatilcilerin maske de takmadığı görüldü. Termometrelerin 33 dereceyi, deniz suyu sıcaklığının da 14 olarak ölçüldüğü Marmaris’de, Halk Plajı ile Uzunyalı ve İçmeler mevkilerindeki plajlar büyük bölümü günübirlik gelen tatilcilere ev sahipliği yaptı. ‘Sakin Şehir’ ilan edilen Akyaka’da da Aydın, Denizli ve İzmir’den gelenler yoğunluk oluşturdu. Sahil ve plajlardaki kalabalık nedeniyle bazı vatandaşlar, mesire alanlarında kendilerine yer bulabildi. Şezlonglar arasında 2 metre sosyal mesafe kuralına uyulmasına rağmen çoğu kişi kurallara uymadı. 

Botları batan mülteciler Sahil Güvenlik ekiplerince kurtarıldıÇanakkale'nin Ayvacık ilçesi açıklarında lastik botun batması sonucu can simitlerine tutunarak denizin ortasında mahsur kalan 27 kaçak göçmen, Sahil Güvenlik ekiplerince kurtarıldı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber